دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - June 01 2020
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
کد خبر: ۵۷۷۶۱
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوبه این کمیسیون برای تسهیل بازپرداخت وام‌های حوزه تولید خبر داد.

میهن امروز- محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نشست عصر سه‌شنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی موادی از طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ در این کمیسیون خبر داد و گفت: در صحن علنی برای اصلاح بند(و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ به جمع‌بندی نرسیدیم لذا این بند برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع داده شد. این بند از قانون بودجه در زمینه تسویه حساب وام ها در حوزه تولید بود که در قانون تلاش شده باز پرداخت این تسهیلات، تسهیل شود.

وی اضافه کرد: طبق اصلاحیه کمیسیون مقرر شد قرارداد اولیه ملاک بخشودگی وام ها قرار گیرد و شامل حال وام هایی می شود که از سال ۸۸ به بعد از بانک ها دریافت شده است. همچنین سود این تسهیلات ساده در نظر گرفته خواهد شد و دیگر نباید سود مرکب لحاظ شود، از سوی دیگر هر میزان پرداختی به بانک ها انجام شده است از اصل بدهی کسر می شود، تولیدکنندگان می توانند با شرایط مناسب تری تا پایان سال بدهی خود را با بانک ها تسویه کنند.

مفتح ادامه داد: این تسویه حساب هم به نفع سرمایه گذار واحد تولیدی است هم به نفع بانک ها است. همچنین درآمدهای نظام آموزش و پروش از فروش مدارس مازاد این نظام در دستور قرار گرفت و برای نحوه تقسیم بندی آن تصمیم‌گیری شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: براساس مصوبه کمیسیون مقرر شد که درآمد حاصل از فروش مدارس مازاد نظام آموزش و پرورش صرف هزینه های جاری نشود، و شورای آموزش و پرورش شهرستان و استان برای نحوه تقسیم بندی ۲۰ تا ۳۰ درصدی آن تصمیم گیری کند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری