دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - May 27 2019
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
کد خبر: ۵۷۸۰۴
رییس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛
چند هفته‌ای است قیمت ارز به نسبت ماه‌های گذشته کاهش پیدا کرده و بر این اساس مردم منتظر کاهش قیمت‌ها هستند و می‌پرسند چرا با رشد نرخ ارز، قیمت‌ها بالا می‌رود اما با کاهش نرخ ارز، شاهد پایین آمدن قیمت‌ها نیستیم؟
میهن امروز- محمد آیتی: مسکن یکی از بخش‌هایی است که مردم منتظرند تا قیمت‌ها در آن کاهش پیدا کند تا راحت‌تر از گذشته روی به خرید در این بازار بیاورند، موضوعی که همچنان به وقوع نپیوسته و مشخص هم نیست که آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟

محمدرضا رضایی‌کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴ در خصوص اینکه آیا کاهش نرخ ارز منجر به کاهش قیمت مصالح ساختمانی و در نتیجه کاهش قیمت مسکن در کشور خواهد شد؟ گفت: کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن بیش از همه به سیاست‌گذاری دولت برمی‌گردد و نوع برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی و همکارانش در آینده این بازار بسیار بااهمیت است. دولت باید از مردمی که خواهان خرید مسکن هستند و همچنین انبوه‌سازان حمایت کند. دولت باید شرایطی را آماده کند که تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداختی متناسب با درآمد افرادی که صاحب خانه نیستند، قرار گیرد.

وی تصریح کرد: کاهش قیمت ارز هنوز بر روی قیمت مصالح ساختمانی تاثیر نگذاشته و اگر قرار باشد این اتفاق بیافتد نیازمند نوع نگاه و نظارت دولت است. اگر این حوزه به امان خدا رها شود و بگوییم چون ارز پایین آمده مصالح ساختمانی هم پایین می‌آید هیچ وقت شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن نخواهیم بود.

رضایی‌کوچی در ادامه افزود: ما در کمیسیون عمران از وزیر راه و شهرسازی گله داریم زیرا قرار بوده ایشان به کمیسیون بیایند و جلسه مسکن را بگذارند که هنوز پس از دو هفته این جلسه تشکیل نشده است. متاسفانه آقای وزیر خود را درگیر کارهای دیگری کرده و در حال از بین بردن زمان است.

نماینده جهرم در پایان خاطرنشان کرد: به قدری تورم در جامعه بالاست که خرید و فروش مسکن به حداقل رسیده و اکنون شاهد رکود در این حوزه هستیم. مردم منتظر کاهش قیمت‌ها هستند و من تصور می‌کنم تا زمانی که قیمت‌ها در بازار مسکن پایین نیاید چندان شاهد خرید و فروش در این بخش نخواهیم بود. فکر می‌کنم با پیگیری‌هایی که از سوی ما انجام شده و تصمیماتی که دولت اتخاذ کرده در هفته‌های آتی تا حدودی قیمت مصالح ساختمانی پایین بیاید و به تبع آن قیمت مسکن هم کاهش پیدا کند.

منبع: اقتصاد24
نظرات بینندگان
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
0
0
سلام . با توجه به تحریم فروش اهن . و عدم صادرات قیمت اهن پایین خواهد امد
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
0
0
امیدواریم قیمت مسکن هرچه زودتر کاهش یابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
0
0
سلام قیمت مسکن هم در شهرستانها هم افزایش یافته امیدوارم مسولان فکری بحال مردم کنند واقعا سخته
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری