يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - September 15 2019
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
کد خبر: ۵۷۸۶۳
رشيده طالب طی اظهاراتی گفت: توجه داشته باشید من حقیقتا معتقدم که او (ترامپ) فردي جنجالي و نژادپرست است.

میهن امروز- به گزارش خبرگزاري صداوسيما به نقل از پایگاه اینترنتی هیل؛ عضو جدید و مسلمان کنگره آمریکا معتقد است ترامپ يک نژادپرست است.

رشیده طالب که از ایالت میشیگان به مجلس نمایندگان آمریکا راه پیدا کرده است، گفت توجه داشته باشید من حقیقتا معتقدم که او (ترامپ) فردي جنجالي و نژادپرست است.

وی افزود ما در سخنان وی شاهد سیاست های نژادپرستانه هستیم. حقیقت این است که او هنوز رئیس جمهور ما است اما فرقی نمی کند من قصد دارم کاری کنم که او در این رابطه پاسخگو شود.

رشیده طالب یکی از زنان مسلمانی است که همراه با الهان عمر به تازگی برای حضور در کنگره انتخاب شده است. او همچنین نخستین آمریکایی فلسطینی تبار است که به کنگره آمریکا راه یافته است.
دموکرات ها بارها از ترامپ به خاطر بیان سخنان نژادپرستانه انتقاد کرده اند.

شیلا جکسون لی نماینده دموکرات ایالت تگزاس ضمن انتقاد از ترامپ به خاطر اظهاراتش در سال جاری ضد سه خبرنگار سیاه پوست انتقاد کرد.

در ماه نوامبر هم تام پرز رئیس کمیته ملی دموکرات ها از ترامپ به خاطر سخنانش در زمان مبارزات انتخاباتی آمریکا به شدت انتقاد کرد.او از یکی از پوسترهای تبلیغاتی که در آن یک مرد مکزیکی را نشان می دهد که به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده است و به خاطر قتل دو پلیس به اعدام محکوم شده است,به شدت انتقاد کرد.در این پوستر تبلیغاتی دموکرات ها به خاطر دفاع از یک شهروند مکزیکی به شدت سرزنش شده بودند.

از ترامپ به خاطر سخنانش درباره لبرون جیمز فوق ستاره لیگ بسکتبال ان.بی.آی آمریکا هم به شدت انتقاد شده است.لبرون جیمز در سخنان خود از نازی ها و افراد نژادپرستی که در سال دو هزار و هفده در شارلوتس ویل در ویرجینیا تظاهرات کردند به شدت انتقاد کرده بود.این تظاهرات به خشونت گرائید.

رشیده طالب همچنین در ادامه اظهاراتش گفت من هیچ نظری درباره سخنان ترامپ ندارم. او با پیام های توئیتری همیشگی خود سیاستمداران و عامه مردم آمریکا را دچار سردرگمی می کند.زمانی که من رسانه های ملی را رصد می کنم همه آنها هم به خاطر این اقدامات ترامپ سردرگم شده اند.همه به دنبال آن هستند که حدس بزنند که در فکر ترامپ چه می گذرد.آنها می خواهند که نظر همگان را درباره پیام های توئیتری او بدانند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری