دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - June 01 2020
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
کد خبر: ۵۷۹۰۳
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از مفقودی دو تن در ارتفاعات وردیج کن خبر داد.

میهن امروز- سرهنگ کیوان ظهیری در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: شب گذشته تیمی شش نفره به ارتفاعات وردیج در منطقه کوهستانی کن صعود کرده بودند که در میانه راه دچار حادثه شدند و دو نفر از آنان مفقود شدند.

وی با بیان اینکه این موضوع به پلیس نیز اطلاع داده شد، ادامه داد: چهار نفر از این افراد نجات یافته اما تیمی در پلیس کوهستان برای جستجو و یافتن دو فرد مفقودی دیگر تشکیل شده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه پلیس کوهستان در آماده باش کامل است، گفت: در حال حاضر عملیات جستجو برای یافتن این دو نفر ادامه دارد، بالگرد نیز برای یافتن این افراد به پرواز درآمده و عوامل هلال احمر نیز در حال جستجو هستند.

ظهیری از شهروندان نیز خواست که اگر با افراد مفقود شده در این محدوده مواجه شده‌اند حتما موضوع را به پلیس گزارش دهند.

آغاز عملیات امدادهوایی برای پیدا کردن 2 کوهنورد گمشده در محدوده وردیج

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این باره از آغاز مجدد عملیات جست و جوی 2 کوهنورد گمشده در محدوده وردیج – کشار خبر داد و گفت: تا دقایقی دیگر عملیات جست و جو و نجات به وسیله بالگرد، آغاز می شود.

مرتضی سلیمی با اشاره به پوشش عملیات جست و جوی 2 کوهنورد گمشده در محدوده امام‌زاده داوود، تصریح کرد: ساعت 17:10 روز گذشته(16 آذر) بنا بر درخواست آتش‌نشانی تهران مبنی بر اعزام تیم پشتیبان برای جست و جوی کوهنوردان گمشده 2 تیم عملیاتی به همراه تجهیزات نجات و آمبولانس به محدوده وردیج- کشار اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: عملیات جست‌وجوی 2 کوهنورد تا ساعت 22:30 شب گذشته ادامه داشت.

وی با بیان اینکه عملیات جست‌وجو از ساعت 8 صبح امروز با اضافه شدن یک تیم امداد و نجات کوهستان به دو تیم دیگری که روز گذشته مشغول عملیات بودند، با تعداد 15 نجاتگر ادامه پیدا کرد، افزود: عملیات امداد هوایی برای جست‌وجوی مفقودان آغاز می‌شود.

بنابراین گزارش، هلال احمر اسامی 2 کوهنورد گمشده را علی رشوند 63 ساله و محمد رحیمی قزوینی 64 ساله اعلام کرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری