چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - June 26 2019
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
کد خبر: ۵۹۳۱۵
سوءتفاهم نمایشنامه ای ست که توسط آلبرکامو نویسنده بزرگ قرن بیستم ، فیلسوف و روزنامه نگار فرانسوی در سال 1943 نوشته شده است که کامو بعدا در سال 1958 این متن را بازنویسی و حک و اصلاح کرد.
میهن امروز- سوءتفاهم نمایشنامه ای ست که توسط آلبرکامو نویسنده بزرگ قرن بیستم ، فیلسوف و روزنامه نگار فرانسوی در سال 1943 نوشته شده است که کامو بعدا در سال 1958 این متن را بازنویسی و حک و  اصلاح کرد. در مجموع متن 1958فشرده تر از 1943 است و کامو جملات زیادی را حذف کرده و از اصطلاحات خاص خودش مخصوصا پوچی و طغیان بیشتر استفاده کرده است.
این نمایشنامه به سبک درام می باشد و  پر از صحنه های دراماتیک است که با توجه به روند داستان در دل خود قتل ها و جنایت هایی را نیز در بر میگردد
یکی از بارز ترین تفاوت هایی که در این نسخه از متن نسبت به متن های دیگر وجود دارد این است که به عنوان کارگردان  تدبیر را در این دیدم که کار را به سبک درام و جنایی به روی صحنه ببرم و صحنه هایی جدید با توجه به نمایشنامه به کار اضافه کنم تا بتوانم تصویرسازی خوبی برای مخاطبان در ذهنشان ایجاد کنم.
سوء تفاهم داستانی را در ارتباط با خانواده ای 4 نفره  در قلب چکسلواکی کشوری سرد و کوهستانی که  در مسافرخانه ی خودشان زندگی می کردند را روایت میکند که بعد از 30 سال  پدر میمرد و پسر هم در سن نوجوانی خانه را ترک میکند و اداره مسافرخانه به دست دختر و مادر پیرش می افتد . از ویژگی های بارز این متن می توان به پوچ گرا بودن تک تک کاراکترها و زندگی هایشان اشاره کرد. که هر کدام برای رهایی از این پوچ گرایی دست به اعمالی میزنند که در آخر باز هم به پوچی و نیستی میرسند
یکی از اصلی ترین دغدغه های من برای اجرای این نمایش نشان دادن اعمالی ست از جانب آدم ها که گاهی وقتا میتواند زندگی چندین نفر دیگر را نیز به تباهی بکشاند  آدمها می توانند به درجه ای از پست بودن و خودخواهی برسند که به  خاطره خواسته ها وامیال خود تمام آدم ها را کنار بزنند و نابود کنند حتی هم خونان خودشان را .
در این جا لازم میبینم یادداشتی که در کار قبلی خود دوشیزه جولیا از یوهان آگوست استریندبرگ به روی صحنه بردم را مجدد تکرار کنم
و رفتارهای ماست که گاهی وقتا نه تنها باعث نابودی و ازبین بردن خودمان می شود بلکه یک سلسله ادم را نیز به تباهی و نا بودی می کشاند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری