چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - June 26 2019
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
کد خبر: ۵۹۳۸۸
سطح آلودگی هوا در شبکه متروی لندن چنان بالاست که یک ساعت حضور در آن به اندازه یک روز کامل حضور در ترافیک خیابان های این شهر است.

میهن امروز-به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که سطح آلودگی هوا در شبکه متروی لندن پایتخت انگلیس چنان بالاست که یک ساعت حضور در آن به اندازه یک روز کامل حضور در ترافیک خیابان های این شهر است. در برخی از ایستگاه های قطار شهری زیرزمینی لندن، میزان آلودگی هوا تا پنجاه برابر بیشتر از هوای بیرون است.

نتایج این مطالعه که دستور سازمان حمل و نقل لندن انجام شد نشان می دهد که سطح آلودگی به طور خاص در ایستگاه هایی بالاتر است که مسافت طولانی تری را می پیمایند.

نتایج مطالعه سال 2015 دانشگاه کینگ لندن نشان می دهد هر ساله حدود ده هزار نفر از شهروندان پایتخت انگلیس بر اثر قرار گرفتن در معرض هوای آلوده دچار مرگ زودرس می وشند.

مترو لندن قدیمی ترین سامانه قطار زیرزمینی جهان است و برخی از یازده خط و دویست و هفتاد ایستگاه آن در سال 1863 ساخته شده است. بنابر این گزارش وجود تونل های قدیمی فاقد تجهیزات مناسب تهویه یکی از علل عمده آلودگی مترو لندن عنوان شده است.

بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی هر ساله حدود هفت میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری