پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - February 27 2020
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
کد خبر: ۶۰۷۲۷
محمد فيضی:
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: این کمیسیون ضمن افزایش وام ازدواج دست به کار نویی زد؛ یعنی بنا شد اگر فردی نتوانست ضامن تهیه کند بتواند از کارت‌های بانکی یارانه‌ای به عنوان ضمانت استفاده کند.
میهن امروز- شادی آیتی: دولت در بودجه سال ۹۷ مبلغ ۱۰ میلیون تومان را برای هر یک از زوجین برای وام ازدواج در نظر گرفت که پس از بررسی در کمیسیون تلفیق این مبلغ به ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. اما سال ۹۷ با تورم بالایی که از همان روزهای ابتدایی سال رقم خورد این مبلغ آن‌چنان که باید و شاید کارساز واقع نشد و از این‌رو نمایندگان تصمیم گرفتند پیشنهاد ۱۵ میلیونی دولت در لایحه بودجه ۹۸ را به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهند تا شاید این مبلغ در آینده بیش از پیش به کار جوانان آید.

در همین خصوص محمد فیضی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: بانک مرکزی با افزایش هرگونه وام‌های تکلیفی از جمله وام ازدواج مخالف است. با این تفاسیر همه اعضای کمیسیون تلفیق تمام جوانب را در نظر گرفتند و سپس روی به افزایش وام ازدواج از ۱۵ به ۳۰ میلیون تومان آوردند.

وی در ادامه افزود: در شرایطی که تورم در جامعه بیداد می‌کند و مرتباً شاهد التهاب بازار هستیم نمی‌شود زوج‌های جوان را به حال خود رها کنیم. در حال حاضر پرداخت مبلغ ۱۵ میلیون تومان به هر زوج، خیلی اثرگذار نیست و این افراد نمی‌توانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: کمیسیون تلفیق ضمن افزایش وام ازدواج دست به کار نویی زد؛ یعنی بنا شد اگر فردی نتوانست ضامن تهیه کند بتواند از کارت‌های بانکی یارانه‌ای به عنوان ضمانت استفاده کند. البته باید منتظر بود و دید این کار چگونه جواب خواهد داد، زیرا ضعف و قوت هر کاری پس از اجرا مشخص می‌شود.

فیضی در پایان خاطرنشان کرد: سال‌هاست که آمار ازدواج در ایران پایین آمده که دلیل اصلی آن اقتصادی است. از این‌رو وظیفه دولتمردان است که شرایطی را مهیا کنند تا جوانان با پشتوانه بیشتر و با خیال آسوده‌تر روی به ازدواج بیاورند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری