يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - May 26 2019
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
کد خبر: ۶۱۹۸۲
انتصابات عجیب در زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری
در بهمن ماه امسال در مجموعه شیر پگاه عزل و نصب های عجیبی انجام شده و مدیرعامل این مجموعه پانزده نفر از اعضای هیات مدیره و نماینده‌های این شرکت را برکنار و افراد جدیدی را در این مجموعه منصوب کرده است.
میهن امروز-اگر تداعی برند پگاه تاکنون تولید شیر و لبنیات بوده، احتمالا با خواندن این گزارش از این به بعد با شنیدن نام شرکت پگاه، تداعی دیگری در ذهنتان ایجاد شود. پگاه؛ شرکت رکوردار عزل و نصب‌های اتوبوسی.

ابتدا بهتر است پیشینه‌ای از شرکت پگاه را مرور کنیم: هلدینگ صنایع شیر پگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده صنعت لبنیات در خاورمیانه فعالیت می‌کند؛ سهامدار عمده این شرکت صندوق بازنشستگی کشوری است؛ این یعنی شرکت پگاه مجموعه‌ای دولتی است که اموال آن اموال بیت‌المال محسوب می‌شود. بر این اساس باید گفت نحوه هزینه‌کرد درآمد این شرکت و عزل و نصب‌های آن برای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي اهمیت دارد، از این جهت بر آن نظارت خواهد داشت.

اطلاعاتی که در اختيار رویداد۲۴ است، نشان می‌دهد یکماهه اخیر برای شرکت پگاه ماهی بسیار پررفت و آمد بوده، به نحوی که می‌توان ماه بهمن و اسفند را ماه رکوردشکنی شرکت پگاه در عزل و نصب‌های اتوبوسی خواند! رکوردی که تا اطلاع ثانوی در اختیار سید ابراهیم حسینی عضو حزب اعتدال و توسعه و مدیر صنایع شیر ایران (پگاه) است.

روزی که سیدابراهیم حسینی توسط جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به مدیریت شرکت شیر پگاه منصوب شد و وعده تحول اساسی برای ارتقاء مجموعه پگاه را می‌داد، کسی گمان نمی‌کرد معنای تحول برای حسینی کاملا متفاوت است؛ چه اینکه اطلاعات رویداد۲۴ حاکی است که در یک ماه مانده به پایان سال ۹۷ حدود پانزده عضو هیات مدیره پگاه برکنار شده‌اند و افراد جدیدی را به این مجموعه اضافه کرده است.

تاریخ نامه‌های عزل اعضای هیات مدیره نشان می‌دهد بخش اعظم برکناری‌ها در یک روز اتفاق افتاده است. نکته دیگر آنکه تمامی نامه‌های برکناری در یک روز (11/12/97) در دبیرخانه شرکت به ثبت رسیده است.

نامه‌های عزل و نصب ابراهیم حسینی نشان می‌دهد نماینده‌های شرکت پگاه در شرکت‌های بازار گستر مناطق ۲ و ۳ و ۴، صنایع بسته بندی، پگاه آذربایجان، نماینده پگاه در کشت و صنعت دامپروری پگاه همدان، پگاه کرمان و خوزستان به یکباره تغییر کرده‌اند.

رفتار حسینی آنقدر عجیب است که مدیر بالادستی در وزارت کار، از عزل و نصب‌های موجود اظهار تعجب می‌کند و در هامش نامه اینگونه پاراف کرده است «ریاست محترم کمیته انتصابات؛ هنوز مجوز مدیرکل محترم سرمایه‌گذاری صندوق اعلام نشده است» اما احکام صادر شده است.

انتصابات عجیب و پر از ابهام در مجموعه شیر پگاه

آنگونه که پاراف نامه نشان می‌دهد تمام عزل و نصب‌ها باید در کمیته انتصابات بررسی شود اما این اقدام در شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری بدون این بررسی صورت گرفته است. تصاویر نامه‌ها بهتر نشان می‌دهد که این حجم عزل و نصب‌ها چگونه در عرض چند روز اتفاق افتاده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری