سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - June 18 2019
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
کد خبر: ۶۲۸۶۱
نمایندگان مجلس مطرح کردند؛
شهرام کوسه غراوی نماینده گلستان می‌گوید: به قدری زندگی مردم در استان، تحت‌الشعاع سیل قرار گرفته که مدت‌ها طول می‌کشد تا منازل آن‌ها آماده و شرایط زندگی برایشان مهیا شود. در چنین وضعیتی نمی‌توان از دانش‌آموز سیل‌زده پشت کنکوری توقع داشت که با آمادگی کامل سر امتحانی که به آینده او گره خورده، حاضر شود.

کوسه غراوی: دانش آموزان پشت کنکوری گلستان خانه ندارند/ فاطمه سعیدی: سیل زدگان را در شرایط بحرانی تنها نمی‌گذاریم

میهن امروز- این روز‌ها آثار منفی سیل تنها به یک بخش یا یک قشر خاص ختم نمی‌شود و افراد زیادی با دغدغه‌های مختلف از این بلای طبیعی متضرر شده‌اند؛ یکی از این قشرها، افراد پشت کنکوری هستند.

ایام تعطیلات عید فرصتی مناسب برای کنکوری‌ها است، زیرا می‌توانند فارغ از هیاهو‌های این دوران به مطالعه و تست‌زنی بپردازند. حال که این افراد با آرامش خاطر در حال آماده شدن برای کنکور هستند، کنکوری‌های مناطق سیل‌زده فکر فرار از بحران و از سر گرفتن مجدد زندگی را دارند.

اکنون ثانیه‌ها در قلب کنکوری‌ها به صدا درآمده و هرکس هر برنامه‌ای که فکر می‌کند می‌تواند به قبولی او کمک کند را به مرحله اجرا درآورده، اما کنکوری‌های مناطق سیل‌زده از قافله عقب افتادند و به حق هم نگران آینده خود هستند.

در همین رابطه، شهرام کوسه‌غراوی یکی از نمایندگان استان گلستان در مجلس به رویداد۲۴ گفته: امروز بسیاری از مردم استان گلستان پس از گذشت روز‌ها همچنان درگیر سیل و بحران‌های پس از آن هستند و در بهترین ایام سال که فرصتی برای استراحت و همنشینی بیشتر با خانواده و اقوام بود باید دغدغه سامان بخشیدن به زندگی از دست‌رفته خود را داشته باشند.

وی افزود: در این بین، افراد کنکوری بطور جدی متضرر شدند و اکنون نگران آینده خود هستند، زیرا بحران ناشی از سیل‌های اخیر، فرصت مطالعه و آماده شدن برای رقابت در کنکور را از آن‌ها گرفته است، مخصوصاً در این موقع سال که در آستانه برگزاری کنکور هستیم و دانش‌آموزان تلاش می‌کنند به مطالعات گذشته خود نظم و نسق دهند.

نماینده مینودشت می‌گوید: امروز دانش‌آموزان پشت کنکوری خانه ندارند و در اسکان‌های موقت جای گرفته‌اند و از وسایل تحصیل و مطالعه محروم هستند که لازم و ضروری است که ابتدا این افراد که بسیاری از آن‌ها هم با استرس کنکور مواجه شدند در دیگر نقاط استان که شرایط مساعدی دارد اسکان داده شوند تا بتوانند مطالعات خود را از سر بگیرند. از طرفی از وزارت آموزش و پرورش انتظار می‌رود با هماهنگی وزارت علوم شرایط کنکوری‌های مناطق سیل‌زده را در نظر بگیرند و تصمیمی در خصوص این افراد اتخاذ کنند که حق این بچه‌ها از بین نرود.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: به قدری زندگی مردم در استان، تحت‌الشعاع سیل قرار گرفته که مدت‌ها طول می‌کشد تا منازل آن‌ها آماده و شرایط زندگی برایشان مهیا شود. در چنین وضعیتی نمی‌توان از دانش‌آموز سیل‌زده پشت کنکوری توقع داشت که با آمادگی کامل سر امتحانی که به آینده او گره خورده، حاضر شود. وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم باید هرچه سریع‌تر درباره این افراد تصمیم‌گیری و نتیجه آن را به بچه‌ها اعلام کنند تا لااقل با یک تصمیم عادلانه، کمی بار استرس را از روی دوش بچه‌ها کم کنند.

کوسه‌غراوی در پایان خاطرنشان کرد: بنا داریم بعد از تعطیلات نوروز به همراه نمایندگان استان گلستان این موضوع مهم را با وزیر آموزش و پرورش درمیان بگذاریم تا قوت قلبی باشیم برای بچه‌هایی که نگران امتحان و نتایج آن هستند.

فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش مجلس به رویداد۲۴ گفت: اعضای کمیسیون آموزش پس از تعطیلات و در اولین فرصت برای رفع دغدغه کنکوری‌هایی که در مناطق سیل‌زده هستند، جلسه خواهد گذاشت و سعی می‌کنیم وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان سنجش هم در جلسه حضور داشته باشند. همه ما باید تلاش داشته باشیم تا فضایی را ایجاد کنیم که بچه‌های پشت کنکوری که در سیل‌های اخیر، زندگی خود را از دست دادند کمی به آینده خود امیدوار شوند و بدانند که ما فکر آن‌ها هستیم و در این شرایط بحرانی تنهایشان نمی‌گذاریم.

نماینده تهران افزود: اکنون دانش‌آموزان پشت کنکوری مناطق سیل‌زده، هم زمان مطالعه را از دست دادند و هم به لحاظ روحی و روانی افت کردند و کاملاً مشخص است که این عزیزان از دیگر دانش‌آموزان کنکوری عقب افتاده‌اند و حتماً باید تسهیلاتی در کنکور برای این افراد در نظر گرفت.

سعیدی در پاسخ به اینکه آیا در نظر گرفتن شرایطی متفاوت در هنگام چنین وضعیتی در گذشته هم، سابقه داشته، گفت: ما در سال ۹۷ برای افراد کنکوری استان کرمانشاه اقداماتی را داشتیم و سعی شد در حد امکان، شرایط و سهمیه‌ای را برای آن‌ها در نظر بگیریم و ان‌شاءالله همین روند را برای افراد کنکوری مناطق سیل‌زده هم، لحاظ خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری