سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - June 18 2019
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
کد خبر: ۶۲۸۸۶
آخرین وضعیت سیل لرستان؛ راه ارتباطی و برق ۳۸ روستا در دورود و ازنا قطع شد
نماینده دورود و ازنا می‌گوید: در حال حاضر از استان‌های همدان، مرکزی و اصفهان برای ما کمک رسیده و مرتباً در حال تامین ابزار و امکانات هستیم که از بروز خسارت‌ها تا حد ممکن جلوگیری کنیم.

۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

میهن امروز- چند روزی است که سیل به استان لرستان رسیده و تاکنون خبر‌ها حکایت از این دارد که چهار تن از هموطنانمان در این استان، قربانی این بلای طبیعی شده‌اند. در پلدختر مردم گرفتار سیل هستند و بر روی پشت بام منازل ایستاده‌اند. آنگونه که نماینده این شهر گفته نه شرایط جوی اجازه می‌دهد که هلی‌کوپتر این افراد را نجات دهد و نه امکانات به میزان کافی موجود نیست که بتوانند افراد را از منازل نجات دهند. در شهرهای دیگر استان لرستان، شهرستان دورود و ازنا در استان لرستان گرفتار سیل شدند و زندگی مردم مخصوصاً در شهرستان دورود با چالش‌های زیادی همراه است.

مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم به رویداد۲۴ گفته: در حال حاضر دو شهرستان دورود و ازنا که البته دورود به مراتب بیشتر، درگیر سیل شده است. اکنون ۳۸ روستا در حوزه انتخابیه بنده گرفتار سیل شده، ۲۰ روستا بواسطه سیل روز‌های اخیر خسارت‌های جدی دیدند، ۲۴ روستا بطور کامل برق و ۱۳ روستا راه ارتباطی ندارند، راه‌آهن دورود به سمت اندیمشک مسدود شده و از این‌رو مردم ساکن در روستا‌هایی که محل‌های حادثه‌خیز اعلام شده خانه و زندگیشان را رها کردند و سعی شده تا جایی که امکان دارد احشام روستاییان هم به محل‌های امن منتقل شوند.

وی افزود: خواهش من از همه همشهریان این است که در مناطق حادثه‌خیزی که توسط ستاد بحران اعلام شده حضور نداشته باشند و این مکان‌ها را تخلیه کنند. با وضعیت کنونی ماندن در این مناطق ریسک بزرگی است و امیدوارم همه عزیزان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند. همه هدف مسئولان در وهله اول این است که خسارت جانی بر خانواده‌ها وارد نشود و در وهله دوم، تدابیری بیندیشند که خسارت‌های مالی به مردم به حداقل برسد. اکنون همه مسئولان در تلاشند این بحران بوجود آمده را به بهترین شکل کنترل کنند. سد مروک از ساعت ۱۱ روز دوشنبه شروع به سرریز شدن کرده و همچنان تلاش‌ها برای مهار بحران ادامه دارد.

کیانپور با اشاره به اینکه تاکنون در شهرستان‌های دورود و ازنا تلفات جانی نداشتیم، گفت: به لحاظ مالی، هم برای مردم و هم قسمت‌های مختلف شهر خسارت‌هایی وارد شده که این خسارت‌ها بیشتر متوجه شهرستان دورود است، زیرا خوشبختانه سیل در شهرستان ازنا به شدت دورود نبود و راحت‌تر این بحران در حال کنترل است.

نماینده دورود و ازنا در پاسخ به اینکه عملکرد ستاد بحران را تاکنون چگونه دیده است، گفت: در حال حاضر از استان‌های همدان، مرکزی و اصفهان برای ما کمک رسیده و مرتباً در حال تامین ابزار و امکانات هستیم که از بروز خسارت‌ها تا حد ممکن جلوگیری کنیم. به نظر من تا امروز عملکرد مسئولان و مخصوصاً افراد فعال در ستاد بحران خوب و قابل قبول بوده است. خیلی تلاش شده که هیچ عزیزی در دو شهرستان دورود و ازنا جانش را از دست ندهد و به نظر من این روند ستاد بحران، بسیار شایسته بوده و امیدوارم در یکی، دو روز آینده که ان‌شاءالله این بحران تمام می‌شود هم این مدیریت با همین دقت انجام شود.

کیانپور تصریح کرد: همه مردم سیل‌زده به روز‌های بعد از سیل فکر می‌کنند و اینکه چگونه خسارت‌های آن‌ها جبران می‌شود. من از دولتمردان می‌خواهم در اسرع وقت، برآورد خسارت شود و سازوکار‌های کمک به مردم آسیب‌دیده را مشخص کنند تا هرچه زودتر شاهد بازسازی، نوسازی و تعمیرات خانه‌های مردم و جبران خسارت مالی وارده به کسبه باشیم. از طرفی در موضوع اسکان مردم سیل‌زده هم کمبود‌هایی وجود دارد که از دولت و مخصوصاً جمعیت هلال احمر می‌خواهم تلاش و همت خود را در این باره دوچندان کنند تا لااقل نیاز‌های اولیه مردم تامین شود.

نماینده دورود و ازنا در پایان در خصوص آینده سیل در این دو شهرستان گفت: به نظر و با پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا ۲۴ ساعت آینده وضع به سمت عادی شدن خواهد رفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری