چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۶۳۳۱۱
کشتی آرای در گفتگو با تابناک اقتصادی؛
بازار سکه آخرین روز کاری هفته را در ادامه روند کاهشی روز‌های اخیر، با افت قیمت انواع سکه پایان رساند. روندی که تحت تاثیر کاهش بهای ارز و ثبات نسبی نرخ جهانی طلا در سطح ۱۳۰۳ دلار رقم خورده است.
میهن امروز-در معاملات امروز پنج شنبه بیست و دوم فروردین ماه ۹۸، شاهد کاهش نرخ سکه نسبت به روز گذشته بودیم. بر این اساس برای اطلاع از آخرین نرخ‌های بازار طلا و سکه تهران، گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.

محمد کشتی آرای در این خصوص اظهار داشت: امروز بازار طلا و سکه با افت بهای انواع سکه مواجه شد. هرچند به دلیل نیمه تعطیل بودن، به رقم کاهش بهای ارز و عدم افزایش نرخ جهانی طلا، با کاهش بیشتر قیمت‌ها همراه نبود. زیرا بازار با وجود بسته شدن در ساعت ۱۴، شاهد ادامه تقاضا برای خرید بود.  
 
قیمت سکه و طلا در ایستگاه پایان هفته/ وجود تقاضا، مانع از ریزش بیشتر قیمت‌ها شد

به گفته کشتی آرای، در پایان معاملات امروز، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به قیمت ۴,۶۳۰,۰۰۰ تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، ۸۰ هزار تومان ارزان شده است. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۶۰ هزار تومانی به نرخ ۴,۸۱۰,۰۰۰ تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز امروز به رقم ۲,۷۳۰,۰۰۰ فروخته شده است که نسبت به روز قبل، ۲۰ هزار تومان افت قیمت داشته است.
 
همچنین هر ربع سکه بهار آزادی ۱,۷۵۵,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شده است که نسبت به روز گذشته، ۱۵ هزار تومان ارزان‌تر می‌باشد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۴۴ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به رقم ۴۴۳,۲۰۰ تومان رسیده است. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۱،۹۲۰،۰۰۰ تومان می‌باشد که نسبت به روز قبل، ۱۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

به گفته کشی آرای، حباب سکه در پایان معاملات امروز بازار، به حدود ۴۴۰ هزار تومان رسیده است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری