چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵
کد خبر: ۶۴۷۹۳
مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران:
بابایی گفت: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با رویکرد تفکیک شرح وظایف بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی، برنامه‌ای را تدوین کرده که مقطع اصلی آن، تحت عنوان برنامه‌های کوتاه مدت است.

میهن امروز- بابایی مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران با اشاره به برگزاری دومین همایش با محوریت شهرداری شهریار در خصوص روابط عمومی های شهرداری های استان تهران گفت: رویکرد و سیاست گذاری کاری ما این است که بتوانیم با تدوین و پیگیری آسیب شناسی صورت گرفته از حوزه روابط عمومی ها، مقوله و شاخص شرح وظایف اساسی را بر اساس مسئولیت های اجتماعی در اختیار مدیران روابط عمومی شهرداری ها قرار دهیم. در واقع می خواهیم با این رویکرد، آینده پیش روی روابط عمومی را از حالت سنتی به سمت تخصصی و الکترونیک ببریم.

بابایی مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران در اولین جلسه روابط عمومی های شهرداری های استان تهران به میزبانی شهرستان شهریار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: در ابتدا از شما عزیزان در حوزه رسانه به عنوان نمایندگان افکار عمومی که در پایش و رصد فعالیت های مدیران نقش آفرینی می کنید تشکر می کنم. موضوع فعالیت همایش امروز محوریت آموزش وارتقاء سطح کیفی فعالیت روابط عمومی شهرداری های استان تهران بود.

بابایی اظهار کرد: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با رویکرد تفکیک شرح وظایف بر اساس مسئولیت های اجتماعی، برنامه ای را تدوین کرده که مقطع اصلی آن، تحت عنوان برنامه های کوتاه مدت است. مبحث آن هم گرایی و برگزاری گرد همایی های تخصصی بین روابط عمومی فرمانداری ها به شکل تفکیک بین روابط عمومی شهرداری ها و همچنین بین روابط عمومی ادارات کل استان تهران است.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران تصریح کرد: برنامه ای که امروز توفیق میزبانی آن در حوزه شهرستان شهریار با محوریت شهرداری شهریار بود، درخصوص روابط عمومی های شهرداری های استان تهران است که دومین گردهمایی در این باره بود که اولین دوره آن در استانداری تهران برگزار شد. دومین همایش وگردهمایی جهت ابلاغ دستورالعمل خاص آقای استاندار به عنوان رئیس شواری هماهنگی روابط عمومی استان بود.

وی افزود: رویکرد و سیاست گذاری کاری ما این است که ان شالله تا قبل از ورود به عرصه انتخابات، بتوانیم با تدوین و پیگیری آسیب شناسی صورت گرفته از حوزه روابط عمومی ها، مقوله و شاخص شرح وظایف اساسی را بر اساس مسئولیت های اجتماعی در اختیار مدیران روابط عمومی شهرداری ها قرار دهیم. در واقع می خواهیم با این رویکرد، آینده پیش روی روابط عمومی را با یک نگاه مقتدرانه توام با تعهد، تخصص و پوست اندازی از حالت سنتی به سمت تخصصی و الکترونیک ببریم. ان شالله بتوانیم تا قبل از ورود به اسفندماه یا برگزاری انتخابات مجلس شواری اسلامی آن را انجام دهیم و در استان تهران محقق کنیم.

بابایی گفت: وقتی واژه نقادی مطرح می شود، بهتر است که یک پیوست توصیه ای یا پیشنهادی هم به آن الصاق شده باشد. در ابتدای صحبت هایم گفتم حال روابط عمومی های استان خوب نیست که این حرف، صرف این نیست که بخواهیم القای بار منفی کرده باشم. در واقع این صحبت، یک بیدار باش یا زنگ هشداری است که باید همه عزیزان در عرصه های متفاوت حوزه روابط عمومی ها آن را بدانند که درجا زدن و تمرکز بر عملکردهای سنتی، باعث خراب شدن حال روابط عمومی ها در سطح استان است.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران افزود: آن هم استانی که به عنوان ام القری و پایتخت کشور است و نگاه های خاص کشوری و جهانی روی این منطقه است، در نتیجه عدم پوست اندازی در حوزه روابط عمومی ها و اعمال نظرهای تخصصی بر اساس استانداردهای روز در آن، باعث آسیب به این بدنه می شود. ما می خواهیم این آسیب زدایی شکل بگیرد. در واقع باید به طریقی از این پوسته بیرون بیاییم و با یک شاخص ارزشمند و حرکت شتابنده به سمت روابط عمومی های پویا و تخصصی که منطبق با نوآوری در عرصه اطلاع رسانی است، برویم. در نتیجه بتوانیم یک سرفصل جدید از عملگرایی ها در حوزه روابط عمومی ها را تجربه کنیم. متاسفانه این حال ناخوشایند برگرفته از نوع نگرش مدیران سنتی است که هنوز جایگاه روابط عمومی ها را در عرصه کار جدی نگرفته اند.

بابایی تصریح کرد: این تذکر یا این هشدار تحت عنوان اینکه حال این مجموعه خوب نیست، یک زنگ خطر و یک بیدارباش برای مدیرانی است که بتوانند هر چه زودتر از پوسته مدیریتی خود در حوز سنتی گرایی خارج شوند و روابط عمومی ها را به عنوان عاملین اصلی در فضای ارزشمند ارتباطات و اطلاعات شایسته تر ببینند. همچنین برای تقویت این حوزه ها از هر آنچه که در توان دارند برای تقویت حوزه مدیریتی خود حمایت و صیانت کنند.

وی با اشاره به موضوع بندهای ده گانه گفت: حسب دستور استاندار بنده به همراه اعضای روابط عمومی به شهرهای استان تهران سفر کردیم و تا الان حدود 13 شهرداری را حضوری پیگیری کرده ایم که از همین سرکشی ها مطالب مشترکی در خصوص آسیب شناسی ادارات روابط عمومی در شهرداری ها به دست آمده است. این موارد را پایش کرده ایم و به حضور استاندار به عنوان رئیس شورای هماهگی روابط عمومی استان ها رسانده ایم. ایشان نسبت به تعهد، نگاه علمی، تخصصی و آکادمیکی که دارد، دستور دارد که روی این طرح آسیب شناسی، یک مطالعه منطقی انجام شود.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تهران یادآورشد: در نتیجه بندهای لازم الاجرا با امضاء شخص استاندار به شهرداری ها جهت برون رفت از وضعیت موجود و حرکت به سمت مطلوب ابلاغ شود. این ده بند، همانند ده بندی است که باعث تقویت و تثبیت جایگاه روابط عمومی ها و رشد عقلانی آنها در فضای سازمانی باشد. رشد عقلانی یعنی رشدی که منطبق با عقلانیت باشد و در راستای ارتقای سطح کیفی فعالیت های سازمانی و فعالیت شخص مدیر روابط عمومی است. برای انسجام و وحدت رویه بین دستگاه ها، هر 45 روز یک بار، به صورت دوره ای این کار انجام می شود که بچه ها ضمن دیدار با یکدیگر، تبادل نظر، ایده ها و نوآوری های شایسته را با یکدیگر مبادله می کنند و هم اینکه در کنار این موضوع ما مقوله پراهمیت داد وستد فکری را داریم که از آن می توانیم برداشت های خوبی داشته باشیم.

بابایی گفت: دلیل این کار این است که ما می خواهیم این پوست اندازی را تحت عنوان«پی آر»یعنی روابط عمومی سنتی به سمت «سی اس آر» کردن یعنی در چارچوب فضاهای اجتماعی و مسئولیت های اجتماعی شرح وظایف، تدوین کنیم. در مجموع این دیدارها، هم گرایی ها و گردهمایی ها می خواهیم به آن حد ایده آل خودمان برسیم که جزء موارد قابل دست یافتی است. شرح وظایف تخصصی قرار است بر مبنای «سی اس آر»، یعنی ماهیت مسئولیت اجتماعی هر دستگاهی که اشاره ما به مجموعه ادارات روابط عمومی در شهرداری ها است، ابلاغ شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خبرنگاران به عنوان بازوان توانمندی هستند که به عنوان نمایندگان افکار عمومی و ارکان دموکراسی در راستای انتقال سیاست های ارزشمند سازمانی می توانند مفید باشند. همچنین مجموعه ای از افکار هستند که می توانند داده های بیرونی و سیاست های جامعه که منفعت عمومی دارد را شایسته منتقل کنند. نادیده گرفتن خبرنگاران یعنی نادیده گرفتن اصولی که باعث مغموم واقع شدن بسیاری از ارزش ها در حوزه روابط عمومی می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری