دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - December 16 2019
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
کد خبر: ۶۵۱۶۲
تحریم نفت ایران کاهش رشد اقتصاد جهانی را به دنبال دارد
استادیار علوم سیاسی در دانشگاه کنکوردیای کانادا با تاکید بر نقش دلار در بازار‌های جهانی، مقابله با کاهش قیمت دلار را یکی از عوامل عدم تمایل ترامپ برای درگیری نظامی با ایران دانست.
آمریکا برای جلوگیری از کاهش ارزش دلار از جنگ با ایران اجتناب می‌کند/ تحریم نفت ایران کاهش رشد اقتصاد جهانی را به دنبال دارد
میهن امروز- جولین اسکوفیلد، استادیار علوم سیاسی در دانشگاه کنکوردیا کانادا است. او یک مشاور کلیدی برای دولت کانادا و سرویس‌های اطلاعاتی در پاکستان بوده است. وی نویسنده کتاب نظامیان و جنگ (۲۰۰۷) است. وی نظرات خود را در خصوص سیاست‌های ترامپ علیه ایران بیان کرده است.

آمریکا از دلار برای رسیدن به اهداف دیپلماتیک استفاده می‌کند

جولین اسکوفیلد بر نقش دولت در بازار‌های جهانی تاکید کرد و در این باره گفت: آمریکا از دلار خود برای تسلط بر بازار‌های جهانی و رسیدن به اهداف دیپلماتیک خود استفاده می‌کند.

آمریکا می‌داند آغاز جنگ ارزش دلار را پایین می‌آورد

وی افزود: بنابراین یکی از دلایلی که آمریکا هرگز نمی‌خواهد وارد جنگ با ایران شود، این است که آن‌ها می‌دانند چنین جنگی ارزش دلار را پایین خواهد آورد بنابراین از جنگ با ایران اجتناب می‌کنند.

تلاش کشور‌های حوزه خلیج فارس عامل اصلی خصومت ترامپ علیه ایران است

استادیار دانشگاه کنکوردیا کانادا در ادامه در مورد خصومت آمریکا با ایران گفت: معتقدم یکی از دلایل تصمیمات و سیاست دولت آمریکا علیه ایران، کشور‌های حوزه خلیج فارس هستند که به شدت از قدرت ایران در منطقه ترس دارند و می‌خواهند با استقلال ایران مقابله کنند و در واقع قدرت و برتری خود را حفظ کنند.

تصمیمات ترامپ می‌تواند به جنگ و بسته شدن تنگه هرمز بیانجامد

وی در ادامه به تصمیات اخیر دونالد ترامپ علیه ایران اشاره کرد و گفت: در واقع قربانی اصلی تصمیمات ترامپ، مردم ایران هستند. این تصمیمات و فشار بیش از حد، می‌تواند تبعات بدی برای جهان داشته باشد. جنگ و آشوب در منطقه و در نهایت بسته شدن تنگه هرمز یکی از این نتایج است که می‌تواند فاجعه تمام‌عیار به حساب آید.

هند به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد

اسکوفیلد همچنین سیاست‌های ترامپ در حوزه انرژی را نقد کرد و در این مورد گفت: ایالات متحده نمی‌تواند مانع از خرید نفت ایران توسط هندوستان شود. هند کشوری است که احتمالا به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد. اما تصمیمات ترامپ در این حوزه قطعا کاهش رشد اقتصاد جهانی را به دنبال خواهد داشت.

اروپا در مقابله با تحریم‌ها، تحت تاثیر تهدید‌های واشنگتن و اسرائیل است

وی در مورد سیاست اروپا در مقابله با آمریکا هم گفت: از سویی اروپا به نفت و انرژی نیاز دارد از سویی دیگر تحت تاثیر تهدید‌های اسرائیل و آمریکا قرار گرفته است و در تصمیات خود تا حدی تحت تاثیر این دو کشور است.

استادیار دانشگاه کنکوردیا کانادا گفت: اسرائیل بار‌ها ترس خود را از قدرت ایران اعلام کرده است و تلاش زیادی برای همراه کردن جهان با ترامپ برای مقابله با ایران می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری