يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - February 23 2020
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کد خبر: ۶۵۵۹۲
بیانیه عجیب درواکنش به حمله هواداران به پرسپولیسی‌ها؛
باشگاه سپاهان اتفاقات رخ داده شده در دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان را محکوم کرد و تاکید کرد به حقوق آسیب دیدگان رسیدگی خواهد شد.

میهن امروزباشگاه فولاد مبارکه سپاهان که خودش به عنوان میزبان متهم به کم کاری و حتی برنام ریزی برای آزار هواداران پرسپولیس در بازی جام حذفی مقابل این تیم است، ضمن محکوم کردن هر نوع خشونت به ویژه در اماکن ورزشی، با مجروحان و آسیب دیدگان حوادث حاشیه‌ای دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس ابراز همدردی میکند.

اتفاقی دور از فرهنگ و اخلاق حرفه‌ای و پهلوانی که درجریان دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران در چارچوب مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های کشور رخ داد بی شک مورد تایید نیست. باشگاه سپاهان ضمن دلجویی از مجروحان و آسیب دیدگان حادثه از عوامل انتظامی و دستگاه قضایی استان درخواست می‌کند نسبت به شناسایی فرد یا گروه‌هایی که مسبب این وقایع تلخ بودند اقدام و تا احقاق حق خسارت دیدگان پیگیر موضوع باشند.

مصاحبه‌ها و مواضع عوامل باشگاه سپاهان و مسئولین استان اصفهان پس از اتفاقات دیدار نیمه نهایی جام حذفی منطقی به نظر نمی‌رسد. شب گذشته مسعود تابش مدیرعامل سپاهان روی خط برنامه تلویزیونی آمد و به صورت صریح به تکذیب آماری پرداخت که مرکز فوریت‌های پزشکی استان اصفهان اعلام کرده!! این دقیقا همان موضعی است که از سردار معصوم بیگی فرمانده انتظامی اصفهان دیدیم و او هم با قاطعیت اعلام کرد به هیچ عنوان آمار‌های ارائه شده در مورد میزان مصدوم‌ها را قبول ندارد. در امتداد این دو واکنش، حمیدرضا دادخواه رئیس هیات فوتبال استان اصفهان نیز دیدگاهی مشابه دارد و معتقد است آمار مصدومان بیشتر از ۴ الی ۵ نفر نیستند و فقط به ۴ ماشین خسارت وارد شده!

تمام این‌ها در حالی است که بی شک همانطور که آمار‌ها اعلام کرده اند تعداد مصدومان خیلی بیشتر از تعدادی است که مسئولین اصفهانی به استثنای مرکز فوریت‌های پزشکی (باصلاحیت‌ترین مرجع برای اظهار نظر در این مورد) آن را تایید می‌کنند و در مورد تعداد ماشین‌های خسارت دیده هم علیرغم صحبت‌های دادخواه رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان، خود باشگاه سپاهان و مسئولانش بهتر از هر کسی می‌دانند فقط تعداد ماشین‌های خبرنگاران که دچار آسیب دیدگی و آتش سوزی شده، بیش از ۴ مورد بوده و با حسابی سرانگشتی می‌توان به این مهم رسید که قطعا آمار خسارات جانی و مالی بیش از چیزی است که مسئولین اصفهانی در مورد آن حرف می‌زنند.

عدم پذیرش میزان خسارات جانی و مالی وارد شده یک آفت و پیامد دیگر به همراه دارد و آن هم فرار از مسئولیت است. برای پیدا کردن راه حل مناسب هر مشکلی، باید ابتدا وجود آن مسئله یا مشکل پذیرفته شود، اما وقتی سوال پاک می‌شود، چه امیدی برای پیدا کردن راه حل جهت پیشگیری از وقوع حادثه در آینده باقی می‌ماند!

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری