يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - January 19 2020
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
کد خبر: ۶۵۶۴۱
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران از استقرار سامانه‌های پدافند هوایی و جنگ الکترونیک برای مقابله با ریز پرنده‌ها در اطراف حرم امام خمینی به مناسبت روز ۱۴ خرداد خبر داد.
میهن امروزبه نقل از تسنیم، سردار محمدرضا یزدی فرمانده قرارگاه شهید فهمیده صبح شنبه در نشستی خبری که به مناسبت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: این مراسم از ساعت ۱۶ چهارده خرداد در حرم امام آغاز و با حضور مقام معظم رهبری و سایر مسئولان از ساعت ۱۷:۳۰ بطور رسمی آغاز می‌شود و تا پیش از افطار پایان می‌یابد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی سی‌امین سالگرد ارتحال امام راحل از بهمن سال ۹۷ خاطر نشان کرد: ۲۶ دستگاه اجرایی با عضویت در قرارگاه شهید فهمیده در برگزاری این مراسم مشارکت دارند. 

قرارگاه شهید فهمیده اظهار کرد: با توجه به همزمانی برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) با ایانچم ماه مبارک رمضان، تنها از ۸ استان مرکزی، اصفهان، قم، البرز، قزوین، مازندران و تهران در این مراسم بصورت داوطلبانه حضور خواهند داشت. برای این زائران تمهیداتی از جمله پوشش بیمه، تامین امنیت از مبدا و تدارک اتوبوس‌های مناسب جهت ایالات و ذهاب اندیشیده شده است. 

سردار یزدی با بیان اینکه امنیت مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را از سر مرز‌ها تامین خواهیم کرد، افزود: در پوشش ۱۰ کیلومتری اطراف مرقد امام این امنیت فشرده‌تر میشود و هر رفت و آمدی تحت نظر خواهد بود. تا امروز هیچ اتفاق امنیتی نیفتاده و گزارشی از سوی نهاد‌های امنیتی مسئول ارائه نشده است، اما دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی آماده برخورد با هرگونه تهدید احتمالی هستند.

وی تصریح کرد: به کسانی که ممکن است تصور کنند میتواند اخلالی در نظم و امنیت مراسم امسال داشته باشند توصیه میکنم که وقت خود را هدر ندهند؛ چراکه نیرو‌های امنیتی با اقتدار با هر موردی برخوردی جدی خواهند داشت.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران با اشاره به ماموریت قرارگاه پدافند هوایی در تامین امنیت هوایی مراسم ارتحال امام راحل خاطر نشان کرد: سامانه‌های پدافند هوایی و موشک‌های هاگ در اطراف حرم آماده برخورد با هرگونه تهدیداتی است. علت حضور قرارگاه پدافند هوایی و سیستم‌های جنگ الکترونیک، مبارزه با زیر پرنده‌ها به دلیل احتمالاتی بوده که پیش بینی شده است. تا کنون گزارشی از پرواز این نوع پرنده‌ها نداشتیم، اما با استقرار سامانه‌های پدافندی، علاوه‌بر تامین امنیت، توانمندی و توانایی خود را در معرض نمایش خواهیم گذاشت. 

سردار یزدی در ادامه به حضور سفرا و مسئولین هیئت‌های اسلامی و غیر اسلامی مقیم تهران و همچنین نمایندگانی از ادیان الهی در مراسم سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: برای تهران حضور حدود ۹ هزار نفر را پیش بینی کرده‌ایم. همچنین از سال‌های قبل تجربیاتی داشتیم که امسال برای بهتر برگزار شدن مراسم به کار خواهیم برد؛ در این راستا نقشه‌ای ترافیکی تهیه شده که در آن همه موارد از جمله مسیر رفت، محل توقف و مسیر بازگشت خودرو‌های شخصی مشخص شده‌است. همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای پارکینگ خودروی زائران و افطار روزه داران انجام شده است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری