شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - August 24 2019
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
کد خبر: ۶۶۰۸۷
مسعود استاد: نجفی سابقه عقد موقت با زنان دیگر را داشت
مسعود استاد برادر میترا استاد گفته محمدعلی نجفی سابقه عقد موقت با زنان دیگر را داشت و میترا به خاطر خیانت‌های نجفی با او درگیری داشت.
مسعود استاد: نجفی سابقه عقد موقت با زنان دیگر را داشت/ میترا به خاطر خیانت‌های نجفی با او درگیری داشت
میهن امروز- دیروز مسعود، برادر میترا استاد برای پیگیری شکایت از علیزاده طباطبایی یکی از وکلای محمدعلی نجفی در دادسرای جنایی تهران حاضر شد. او گفت: یکی از وکلای متهم مدعی شده خواهرم مهدور الدم است و به پیامبر اسلام اعتقادی ندارد که این موضوع کذب محض بوده و به همین خاطر از وکیل مورد نظر شکایت کرده‌ایم و برای پیگیری آن به دادسرای جنایی آمده‌ام.

وی در ادامه ادعا‌های تأیید نشده جدیدی را مطرح کرد که می‌تواند در روند رسیدگی به پرونده تأثیرگذار باشد و پرونده محمدعلی نجفی را وارد فاز جدیدی کند.


ادعا‌های جدید برادر میترا استاد علیه محمدعلی نجفی

 
مسعود استاد ادامه داد: آن‌طور که من می‌دانم، شهردار اسبق تهران علاوه بر ازدواج اولش، سابقه عقد موقت با زنان دیگر را هم داشت و در برابر آن، برای زنان خودرو خریده بود. زمانی که به عنوان کارشناس در دوره نجفی در شهرداری کار می‌کردم، خانم جوانی نزدم آمد و گفت که از کارمندان شهرداری است و نجفی با او مدتی در ارتباط بوده و وی را اغفال کرده است. همین باعث شده که برای زندگی او مشکلاتی به وجود بیاید و بعد از آن‌که نجفی از او جدا شده، این زن حتی تصمیم گرفته بود مقابل شهرداری برود و خودش را آتش بزند.

برادر میترا استاد ادامه داد: ماجرا را به خواهرم گفتم و او نیز به‌شدت از شنیدن این موضوع ناراحت شد. حتی با آن خانم ملاقات کرده و حرف زدیم که او از تصمیم‌اش برای خودکشی و آتش زدن خود مقابل شهرداری منصرف شد. زمانی که شهردار اسبق به اتهام قتل بازداشت شد، این خانم را به دادسرا معرفی کردیم که او در دادسرای جنایی حاضر شد و مورد تحقیقات قرار گرفت و اظهارات او ثبت شد.

مسعود استاد افزود: خواهرم یک فایل صوتی داشت و حتی نسخه‌ای از آن را به من داده بود که نشان می‌داد، شوهرش به همسر اول خود گفته بود، چون ده سال است که با هم هیچ گونه ارتباطی در زندگی نداریم، طلاق بگیرند تا دوباره ازدواج کند. خواهرم با پی بردن به خیانت‌های شوهرش با او درگیری و مشاجره داشت. او حتی شب قبل از مرگش با من درباره همین موضوع و موضوعات دیگر حرف زد و گفت که روز بعد با رسانه‌ای قرار مصاحبه دارد و می‌خواهد موضوع خیانت‌های شوهرش و چند نفراز دوستان او که در زندگی شان خیانت‌هایی داشته اند را همراه موضوعاتی دیگر افشا کند که به قتل رسید.

برادر میترا استاد در ادامه گفت: چند وقت قبل از قتل، خواهرم هنگام بررسی مدارک شوهرش در خانه برگه‌ای یافته بود که شماره تلفن خانمی از اقواممان در آن نوشته شده و علامت سوالی در کنار آن گذاشته شده بود. زمانی که خواهرم به او گفته بود تو چه ارتباطی با شماره تلفن این خانم داری؟ شوهرش مدعی شده که می‌خواهم پرینت مکالمات او را بگیرم. حتی شب قبل از مرگش هم درباره همین شماره تلفن و دعوایی که با شوهرش داشت، برایم حرف زد.

وی ادامه داد: دامادمان املاک و خودرویی به نامش نبود. او خانه‌ای در ولنجک، ویلایی در آینه‌ورزان و خودروی لکسوسش را به نام دخترش کرده بود و چیزی به نام خودش نبود که بخواهد مهریه خواهرم را بپردازد.

متهم به قتل به‌جز یک سیمکارت، سیمکارت دیگری نداشت و شایعاتی که گفته شده بود ۱۱ سیمکارت داشته و همه را خواهرم شکسته، دروغ است. یک‌بار یک تلفن همراه برای خواهرم خریدم که پول آن را شوهرش پرداخت، اما سه روز بعد درجریان درگیری، نجفی آن را شکست.

برادر مقتول به تهدید‌های خواهرش از سوی نجفی اشاره کرد و ادامه داد: بعداز مرگ خواهرم، از طریق خواهر دیگرم متوجه شدم که نجفی چند بار در جریان درگیری که با میترا داشته با سلاحی که در خانه بوده او را به مرگ تهدید کرده بود. حتی او را کتک زده بود که مدارک پزشکی‌اش موجود است.

وی درباره وضعیت پسر مقتول هم گفت: خواهرزاده‌ام مهیار از زمانی که جسد مادرش را در وان حمام دیده به‌شدت شوکه شده و از همه چیز وحشت دارد.

خواهرم همیشه به من می‌گفت: اگر اتفاقی برای او افتاد از پسرش نگهداری کنم، بنابراین از او نگهداری می‌کنم. قرار است دادگاهی علنی برگزار شود و در آنجا من و خانواده‌ام ناگفته‌های این پرونده را می‌گوییم و در آنجا نیز برای متهم قصاص می‌خواهیم.

این ادعا‌ها درحالی مطرح شده که تاکنون مسؤولان رسیدگی به پرونده به این موارد اشاره‌ای نکرده‌اند و برادر مقتول اسناد یا مدارکی که نشان از صحت ادعاهایش داشته باشد به خبرنگاران ارائه نکرد و مدعی شده در جلسه محاکمه افشاگری خواهد کرد.

محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران متهم است هفتم خرداد امسال همسردوم خود به نام میترا استاد را در جریان درگیری و اختلاف خانوادگی در طبقه هفتم برج آرمیتا در محله سعادت‌آباد تهران با شلیک گلوله از پای درآورد. نجفی ده ساعت بعد از قتل خود را تسلیم پلیس کرد و به کشتن همسر دومش به‌خاطر اختلاف خانوادگی اعتراف کرد. / باشگاه خبرنگاران


همچنین سایت انصاف نیوز مشروح گفت و گویش با مسعود استاد را منتشر کرده که به شرح زیر می‌باشد:

وضعیت پرونده به چه صورت است؟

مسعود استاد: آخرین خبر این است که کیفرخواست صادر شده است و الان منتظریم که جلسه‌ دادگاه تشکیل شود.
 
وکیل آقای نجفی صحبتی کردند و گفته‌اند که ایشان در بند عمومی نیستند. برخی گمانه‌زنی کرده‌اند که ممکن است دکتر نجفی در انفرادی باشد، شما اطلاعی در این مورد دارید؟
 
کذب محض است این قضیه؛ ایشان ممنوع‌الملاقات هم نیستند. بنده امروز دادسرا بودم.
 
شما امروز آقای نجفی را دیدید؟

گفته‌اند که در انفرادی است و ممنوع‌الملاقات است…
 
نه؛ وکیل‌شان گفته‌اند که آقای نجفی در بند عمومی نیستند.

خیر، این خبر کذب محض است.

پس کجا هستند؟ شما اطلاع دارید؟

بنده اطلاعی ندارم.

وکیل آقای نجفی و برخی به سرعت صدور کیفرخواست انتقاد دارند، نظر شما چیست؟

این را دیگر همه در جریانند. این قضیه از حد ملی هم فراتر رفته است. به همین‌خاطر قوه قضاییه هم خیلی پیگیر این ماجرا شد که بتواند سریع‌تر پرونده را جمع کند. خیلی از مسایل دیگر هم دست به دست هم داده که سبب شده اختلافاتی بین جناح‌ها بیفتد و به‌خاطر اینکه این مسایل کم شود و محدود شود سعی کردند که پرونده را سریع‌تر جمع کنند.

قوه قضاییه هم خدا را شکر بر اساس عدالت تا الان عمل کرده است و مطمئنم پس از این هم همینطور خواهد بود.

آیا با شما یا خانواده تماسی برای رضایت داشته‌اند؟

خیر! دنبال رضایت نیستند. این‌ها فعلا آقای طباطبایی را انداخته‌اند جلو؛ یک آدم هوچی‌گر که جز هوچی‌گری چیزی راجع به وکالت نمی‌داند. صرفا دارد تهمت می‌زند و توهین می‌کند. امروز هم در دادسرای جنایی مصاحبه‌ای با خبرنگار‌ها داشتم و گفتم که یا ایشان باید ثابت کند که این اتهاماتی که زده واقعیت دارد یا اینکه باید طبق قانون در ملاء عام پاسخ دهد.

منظورتان چه اتهاماتی است؟

اتهاماتی دال بر مهدورالدم بودن، توهین به پیامبر، توهین به مقدسات و… چیز‌هایی که ایشان آمده نوشته، چیز‌هایی است که من فکر می‌کنم برازنده‌ی خودش و خانواده‌اش باشد که به خواهر بنده نسبت داده‌اند؛ و من حتما از این قضیه نمی‌گذرم، امروز با چند وکیل صحبت کردم و در همین روز‌ها از آقای طباطبایی شکایت می‌کنم.

حتی آقای نجفی صحبت‌هایی که ایشان کردند را تکذیب کرده؛ جالب است که موکل تکذیب کرده، اما وکیل دارد ادامه می‌دهد.

شما گفته بودید که خواهرتان ناگفته‌هایی داشتند که با شما در میان گذاشته بودند.

امروز در مصاحبه‌ای که با دوستان داشتم به آن‌ها هم عرض کردم که آقای نجفی یکسری مشکلات اخلاقی داشتند؛ این مشکلات اخلاقی را من پرونده‌هایش را دادم به دادسرای جنایی. کسانی بودند در ده سال و ۷ سال گذشته، زمان‌هایی که ایشان در پست‌های دیگری بودند، اقداماتی انجام دادند با یک‌سری [کسانی] که خلاف شرع بوده. من حتی شماره‌ آن‌ها را دادم به داسرای جنایی و استشهادیه نوشتند و تایید کردند این قضیه را.

شما می‌گویید مربوط به ۱۰ تا ۷ سال گذشته بوده، در مدت زندگی‌شان با خانم استاد چطور؟ در آن مدت هم چنین ادعایی وجود دارد؟

در مدت زندگی‌شان با خواهر بنده یکسری مسایل هست که من گذاشته‌ام در دادگاه به‌صورت علنی صحبت کنم و در این مقطع چیزی نمی‌خواهم بگویم؛ اما در دادگاه حتما این موضوع را خواهم گفت و تمام اطلاعاتی که راجع به مسایل اخلاقی ایشان است –چه در سال‌های گذشته و چه آن یکسال و خرده‌ای زندگی‌شان با خواهر بنده- همه را افشا می‌کنم.

 مسایل دیگری هم مطرح شده. آیا شما در مراسم برج میلاد به‌طور کلی نقشی داشته‌اید؟

کاملا تکذیب می‌کنم. اتفاقا امروز راجع به این قضیه با آقای شهریاری صحبت کردم و گفتم الان تمام دوستان آقای نجفی دارند به اینور و آنور چنگ می‌اندازند تا بتوانند تهمت بزنند. در مورد جریان برج میلاد که در وهله‌ اول من اصلا آنجا نبودم، اصلا در برج میلاد نبودم که بخواهم هماهنگی‌اش را انجام دهم. دوم اینکه بعد از اینکه حتی احضاریه برای آقای نجفی آمد درب منزل، من تازه آن موقع متوجه شدم که جریان از چه قرار است. یعنی بعد از آمدن احضاریه که به قول خودشان ۱۰:۳۰ شب آمد، من تازه آن ساعت متوجه شدم که جریان از چه قرار است.

بنده اگر صحبتی می‌کنم دال بر مستندات است. اگر به فرض مثال می‌گویم دست خواهرزاده‌ بنده شکسته، یا می‌گویم ناخن خواهر من شکسته و کتک‌کاری کرده آقای نجفی، مدارک پزشکی قانونی و آگاهی را رو می‌کنم. مدارکی که موجود است را رو می‌کنم.

نمی‌شود بگویند که دبیرستان فلان جا درس داده، کوی فراز خانه داشته… من تا بحال اصلا داخل کوی فراز نرفته‌ام؛ اما گفته‌اند دختران دبیرستانی می‌رفته‌اند آنجا و…

اصلا به فرض هم بنده کثیف‌ترین آدم دنیا، چه ربطی به قتل دارد؟! یک نفر یک قتلی مرتکب شده قصاصش کنید. این مسایل را من نمی‌فهمم، بنده برادر ایشان هستم و کثیف‌ترین آدم دنیا، چه ربطی به قتل دارد که آقای نجفی انجام داده؟

این‌ها دیگر اخلاق و انسانیت را گذاشته‌اند زیرپا. دارند سعی می‌کنند که بخواهند آتویی از ما بگیرند که خوشبختانه و خدارا صد هزار مرتبه شکر مشکلی نداریم. امروز به خبرنگار‌ها هم گفتم که بنده تحصیلاتی هم که دارم می‌توانند برود دانشگاه امیرکبیر سرچ کنند، اسم بنده را پیدا می‌کنند.

آخر عده‌ای گفته بودند با پارتی بازی درس خوانده و مدرک گرفته؛ مدارک بنده همه‌اش موجود است. بروند استعلام بگیرند و هرجای دیگری بحثی هست بیایندو طبق مستندات با من صحبت کنند. من طبق مستندات صحبت می‌کنم و دلایل محکمی برای اثبات دارم.

چرا شما با مدرک هوا-فضا و با عنوانی که دارید، یعنی موسس خانه‌ی هوا فضای ایران، باید بروید در شهرداری کار کنید؟

این را من با آقای نجفی صحبت کردم. بنده استاد چند دانشگاه بودم و تدریس دانشگاه را کنار گذاشتم و آمدم در کنار آقای نجفی راجع به هوشمندسازی شهر تهران اقداماتی انجام دادم، صرفا همین بوده. اینکه گفته‌اند حکم فلان برایم صادر شده یا پیمانکار هستم کذب است. اصلا بنده نه پیمانکار بوده‌ام و نه هیچ پرونده‌ای به لطف خدا در شهرداری دارم. می‌توانند بروند از حراست و بازرسی شهرداری استعلامش را بگیرند. اینکه دیگر جای بحث ندارد، بنده اگر اختلاس کردم بیرون از زندان چکار می‌کنم؟ مگر نمی‌گویند من پیمانکار بودم؟ مدارکش را بیاورند.

موضوعی که در مورد آن ادعا‌هایی مطرح می‌شود بحث ارتباط شما با پیمانکاران شهرداری بوده، فایل صوتی‌ای هم فردی به نام امین فردین منتشر کرده بود از تماسی با خواهرتان که مطالبه‌ای از ایشان و آقای نجفی دارند، البته در این مورد با خود خانم استاد هم گفت‌وگویی داشتیم. جریان چه بود؟

آقای بازوند را می‌گویید؟ استاندار کرمانشاه که تماس گرفته بودند و فایل صوتی‌اش پخش شد؟ تماس گرفته بودند با خواهر بنده که یک پرونده هست و مسایلی دیگر را هم عنوان می‌کنند. آن صدا را کامل بریده‌اند؛ بنده آن مکالمه را کامل دارم.

آقای بازوند بودند؟ چون می‌گفتند پیمانکاران شهرداری بودند؟!

خیر! آقای بازوند بودند؛ البته آقای بازوند نبودند، کسی بود که خودش را جای آقای بازوند جا زده بود. کسی بود که می‌گفت: من بازوندم؛ در صورتی‌که اصلا استاندار کرمانشاه که برای پرونده‌ی شهرداری زنگ نمی‌زند؛ بخواهند خودشان به آقای نجفی زنگ می‌زنند و خودشان کارشان را درست می‌کنند. کار هم قانونی بوده.

بعد هم در آن مکالمه می‌گویند در این موضوع پول هست و… که خواهر بنده همان لحظه جوابشان را می‌دهد و می‌گوید که آقای نجفی اگر که قرار باشد کار غیرقانونی باشد آن را انجام نمی‌دهد. یعنی دقیقا عین این را می‌گوید و بنده مکالمه‌ی کامل را دارم و به‌زودی آن را پخش می‌کنم تا دست این افرادی که قصد دارند خواهر من را خراب کنند رو شود.

شما فایل کامل صوتی را چطور دارید؟

مکالمه‌ی کامل را خواهر بنده برایم فرستاده.

یعنی ایشان ضبط کرده بودند.

بله.
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری