يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - September 15 2019
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد خبر: ۶۶۱۳۹
با ابلاغ کارگروه تنظیم بازار قیمت خرید شیرخام و برخی از محصولات لبنی از امروز افزایش می‌یابد.
جزییات افزایش قیمت شیر و لبنیات +سند
میهن امروز- بر اساس این ابلاغیه قیمت خرید شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار و تحویل درب دامداری از ۲ هزار تومان به ۲ هزا رو ۳۹۰ تومان افزایش یافته است.

دراین ابلاغیه آمده است.

با عنایت به تصمیمات دستور دوم سی و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به جلسه ارائه به اصلاح قیمت شیر خام با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار و تحویل درب دامداری به قیمت ۲۳۹۰۰ ریال موافقت گردید.

بدیهی است به ازای هر ۰.۱ درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ ۳۶۰ ریال متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت خرید اضافه یا کسر خواهد شد.

ضمناً قیمت محصولات لبنی پر مصرف شامل شیر، ماست و پنیر به شرح جداول ذیل که از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه گردیده است ملاک عمل خوتاهد بود. قیمت سایر احجام محصولات لبنی و سایر ضوابط مرتبط به شرح پیوست از سوی سازمان حمایت تعیین و ابلاغ خواهد شد.

پیش‌تر رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران، درباره میزان احتمالی افزایش قیمت لبنیات، گفته بود: افزایش قیمت محصولات لبنی به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده است و حداکثر تا سه‌شنبه هفته جاری به کارخانه‌ها ابلاغ می‌شود. وی نرخ مصوب را بر اساس افزایش ۱۴ درصدی هزینه تولید در کارخانه‌ها به علاوه افزایش قیمت خرید شیرخام از دامداران اعلام کرد.
 
جزییات افزایش قیمت شیر و لبنیات +سند
 
منبع: رویداد24
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری