جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - December 13 2019
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
کد خبر: ۶۶۳۷۲
تولیدکنندگان باز گران کردند؛
در حالی انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان از مخالفت صریح خود به عنوان یکی از اعضای ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت فراورده های لبنی خبر می‌دهد که تولیدکنندگان به صورت چراغ خاموش محصولات خود راگران کرده اند.

افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

میهن امروز- در طول یک ماه اخیر تولیدکنندگان لبنیات درخواست‌های متعددی برای افزایش قیمت محصولات خود به انجمن تولیدکنندگان لبنیات ارسال کرده‌اند انجمن نیز مستندات تولیدکنندگان را برای بررسی و در نهایت تغییرات قیمتی به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

آنطور که رئیس انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان اخیراً به خبرنگار تسنیم گفته بود " پیشنهادات مختلفی برای افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است، اما در نهایت قرار است نظرات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها بررسی و بعد از آن تصمیم مناسب اتخاذ شود.

کسب اطلاع از وضعیت درخواست تولیدکنندگان لبنیات در ستاد تنظیم بازار نشان می‌دهد هنوز به صورت رسمی مجوزی به تولیدکنندگان در افزایش قیمت‌ها ارائه نشده، اما آن‌ها به صورت چراغ خاموش قیمت محصولات خود از جمله خامه، شیر و ماست را گران کرده‌اند.

ابراهیمی رئیس انجمن ملی حمایت از مصرف‌کنندگان در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: قرار بود درخواست تولیدکنندگان در ستاد نهایی و بعد از آن مجوز افزایش قیمت‌ها اعمال شود.

وی گفت: انجمن به عنوان نماینده مردم از همان روز‌های صدور مجوز افزایش قیمت شیر مخالفت‌های خود را اعلام کرد، زیرا به اعتقاد ما قدرت خرید مردم کم شده و نباید با صدور افزایش بیشتر قیمت‌ها مردم را با مشکلات بیشتری مواجه کرد.

ابراهیمی افزود: حتماً چرایی افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی را در جلسه هفته آینده انجمن بررسی و پیگیری لازم را برای عدم اجرایی شدن این موضوع انجام خواهیم داد. به اعتقاد ما مردم نباید تاوان افزایش هزینه‌های تولید را بدهند و دولت باید برای این موضوع فکر اساسی کند.

در حال حاضر مشاهدات نشان می‌دهد قیمت خامه ۱۰۰ گرمی از ۲۵۰۰ به ۳۰۰۰ هزار تومان، شیر یک لیتری کم چرب یک برند از ۴۱۰۰ تومان به ۴۹۰۰ تومان و برند دیگری شیر یک لیتری کم چرب خود را از ۴۷۰۰ هزار تومان به ۶۵۰۰ تومان رسانده است. علاوه بر این شیریک لیتری پرچرب برند دیگری از ۴۵۰۰ تومان تا ۵۴۰۰ تومان و شیریک لیتری بدون لاکتوز از ۴۷۰۰ تومان به ۵۸۰۰ تومان در سطح بازار بفروش می‌رسد.

همچنین ماست یک کیلو و نیم از ۸۵۰۰ تومان تا ۹۴۵۰ تومان و ماست سون ۱۲۳۰۰ تومان به ۱۴۳۰۰ تومان رسیده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری