چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
کد خبر: ۶۶۶۷۹
استقلال در فصل آینده قصد دارد با تاکتیک‌های سرمربی ایتالیایی و ترکیبی جدید خط بطلانی بکشد بر تمامی ناکامی‌های چند فصل گذشته.


آندره‌آ استراماچونی

میهن امروز-استقلال تهران در چند فصل گذشته با فراز و نشیب‌های فراوان به هیچ‌وجه نتوانسته هواداران خود را راضی کند و با از دست دادن فرصت‌های تاکتیکی و فوتبالیِ فراوانی یکی از ناکام‌ترین تیم‌های بزرگ لیگ برتر ایران لقب گرفته است. اما آبی‌ها این‌بار با انتخاب به موقع و آغاز خوب خود قصد دارند تا آن ناکامی‌ها را در فصل جدید به فراموشی بسپارند.

 

حضور آندره‌آ استراماچونی، سرمربی جوان و جاه‌طلب ایتالیایی و همچنین جذب چند بازیکن خوب مانند دشتی، بلبلی، یزدانی و ریگی هواداران این تیم را بیش از هر زمان دیگری به کسب نتایج مطلوب در ابتدای فصل امیدوار کرده است. هرچند از دست دادن بازیکنانی مانند منتظری، کریمی، چشمی و پاتوسی که البته احتمال جدایی آن‌ها وجود دارد می‌تواند برای استرا گران تمام شود. با تمام این تفاسیر نگاهی گذرا داریم به ترکیب رویایی استقلال که می‌تواند با تفکرات سرمربی ایتالیایی گام در راه قهرمانی بردارد.

 

دروازه‌بان

با جدایی مهدی رحمتی، حسین حسینی به مرد بی‌رقیب استقلال در خط دروازه بدل شد و بدون شک شماره یک آبی‌ها در فصل جدید حسینی خواهد بود.

 

خط دفاع

بعد از امتناع منتظری از تمدید قرارداد سیاوش یزدانی زوج خط دفاع استقلال را در کنار محمد دانشگر رقم خواهد زد. در جناح راست غفوری و در جناح چپ زکی‌پور 4مدافع اصلی تیم را شکل خواهند داد.

 

خط هافبک

گویا استراماچونی به حضور تک مهاجم در نوک پیکان خط حمله و حضور 2وینگر در طرفین اعتقاد دارد پس با این وجود خط هافبکی 5نفره را شاهد خواهیم بود. در فاز تدافعی مسعود ریگی هافبک دفاعی نام می‌گیرد و جلوی این بازیکن فرشید باقری و داریوش شجاعیان نبض تپندۀ تیم خواهند بود. وینگر راست علی دشتی تکنیکی و وینگر چپ فرشید اسماعیلی خواهند بود.

 

مهاجم

تک مهاجم فاز هجومی مرتضی تبریزی خواهد بود که وظیفۀ تمام‌کنندگی را برعهده خواهد داشت هرچند در حین هجوم دشتی و اسماعیلی را در کنار خود خواهد دید. البته این نفرات رقیبانی سرسخت مانند روح‌الله باقری و طارق همام و دیگر بازیکنان آمادۀ استقلال را برای حضور در ترکیب اصلی پیشِ‌روی خود می‌بینند.

ترکیب رویایی استقلال در لیگ نوزدهم
ترکیب رویایی استقلال در لیگ نوزدهم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری