يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - May 31 2020
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
کد خبر: ۶۶۹۶۴
استقلال در بازار نقل‌وانتقالاتی اصلاً شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند.
تمرینات استقلال

میهن امروز-استقلال تهران حتی با حضور سرمربی ایتالیایی تا کنون در بازار نقل‌وانتقالاتی وضعیتی نگران‌کننده و اسف‌بار را سپری می‌کند. خرید بازیکنانی مانند محمد بلبلی، علی دشتی، میلاد باقری، سیاوش یزدانی و مسعود ریگی کمک چندانی به تغییر شرایط این تیم پرطرفدار نمی‌کند زیرا که این بازیکنان نشان‌داده‌اند که هرکدام به تنهایی نمی‌توانند نق یک ناجی و فوق‌ستاره را برعهده بگیرند. یعنی وظیفه‌ای که پاتوسی در نیم فصل دوم لیگ گذشته به انجام رساند.

علی دشتی

علی دشتی را می‌توان بزرگ‌ترین بازیکن نقل‌وانتقالات استقلال دانست بازیکنی با کیفیت اما متکی به تیم. از این دست بازیکنان در فصل گذشتۀ استقلال هم حضور داشت که می‌توان به فرشید باقری اشاره کرد. سیاوش یزدانی هم در خطی به خدمت گرفته شد کهنقطۀ قوت  آبی‌ها در فصل گذشته بود. حتی این فاز از خطوط مختلف استقلال در این فصل تضعیف هم شده است.

نورافکن و آیاندا پاتوسی

جدایی بازیکنانی مانند نورافکن که در بخش چپ جایگزینی ندارد و پژمان منتظری که با تجربۀ مثال‌زدنی‌اش کمک بزرگی برای استقلال بود. حتی روزبه چشمی در خط دفاعی نقشی تعیین‌کننده داشت اکنون سرنوشتی نامعلوم دارد. علی کریمی و آیاندا پاتوسی که مغز متفکر و قلب تپندۀ آبی‌پوشان بودند هم در آسنتانۀ جدایی قرارب دارند پس در خط هافبک هم این تیم به شدت تضعیف شده است.

ریکاردو مگورینی

اما روزنۀ امید هواداران استقلال به حضور ریکاردو مگورینی، مهاجم ایتالیایی در خط حمله و همچنین اضافه شدن آرش رضاوند، بازیکن خحوش‌تکنیک سایپا در فاز هجومی است. این بازیکنان می‌توانند مشکلات استقلال در گذشته را تنا حدود زیادی کاهش دهنند اما با شرایط کنونی آبی‌های پایتخت در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و دقیقاً مانند فصل گذشته در حال آغاز لیگ برتر ایران هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری