جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - November 22 2019
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
کد خبر: ۶۷۲۸۹
سخنگوی قوه‌قضائیه درباره پرونده قبلی "بهروز ریخته‌گران" که منجر به صدور حکم محکومیت برای وی در دادگاه انقلاب شده بود، توضیحاتی را ارائه کرد.
میهن امروز- غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا پرونده قبلی "بهروز ریخته‌گران" هم مشمول رسیدگی در دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی می‌شود یا خیر اظهار کرد: پرونده قبلی ریخته‌گران مربوط به قبل از تشکیل دادگاه‌های ویژه با استجازه از رهبر معظم انقلاب اسلامی است و بنابراین مشمول این دادگاه‌ها نمی‌شود.

وی افزود: در آن پرونده، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رسیدگی‌های لازم را انجام داد و مبادرت به صدور حکم محکومیت کرد که پرونده با اعتراض متهمان به حکم صادره به مرجع تجدیدنظر در دیوان عالی کشور ارسال شد و از نتیجه حاصل در دیوان عالی کشور اطلاع ندارم.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا برای ریخته‌گران قرار وثیقه صادر شده استی یا خیر تصریح کرد: ریخته‌گران همچنان با قرار بازداشت در زندان به سر می‌برد.

۱۱ تیر ماه جاری، بهروز ریخته‌گران که بنابر اعلام نماینده دادستان تهران یکی از عناصر اصلی فساد در پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان محسوب می‌شود، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور دستگیر و بازداشت شد.

او پیشتر برای رسیدگی به این پرونده به دادسرا احضار شده بود، اما آن طور که رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته، در دادسرا حضور نیافته و حکم جلبش صادر شد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری