پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - November 14 2019
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
کد خبر: ۶۷۳۰۴
شرکت تسلا مدعی شده که یکی از کارمندان سابق این شرکت که ملیتی چینی دارد با سرقت اسرار ساخت خودرو خودران تسلا در حال همکاری با شرکت‌های چینی مثل ژیائوپنگ موتورز است.
میهن امروز- به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوانگژی کائو، مهندس سابق تسلا، در این هفته در دادگاه اظهار داشت که او تنها فایل‌هایی را به حساب کاربری خود ارسال کرده که مرتبط با کار خودش بوده و هیچ یک از کد‌های مرتبط با خودرو خودران تسلا را سرقت نکرده است. این در حالی است که مدیران تسلا به شدت چنین موضوعی را تکذیب می‌کنند و معتقدند این کارمند تسلا دقیقا با اهدافی از پیش تعیین شده دست به سرقت اسرار تجاری شرکت زده است.

تسلا در اوایل سال جاری میلادی، یک متن شکایت را علیه ژیائوپنگ مطرح کرد که بر اساس آن مدعی بود این مهندس سابق شرکت تسلا اسرار مرتبط با شرکت را به شرکت چینی "‌ای وی ژیائوپینگ موتورز" که با نام‌های "ژی موتورز" و "ژی پنگ" هم شناخته می‌شود فروخته است.

اما کائو این اتهامات را به شدت رد کرده و مدعی شده که هر چه در روز‌های پایانی حضورش در تسلا از سیستم خود دانلود یا برای جیمیل خود ارسال کرده است، مسائل عمومی مربوط به کار‌های خودش بوده و هیچ کد یا اطلاعات مرتبط با تسلا را شامل نمی‌شده است. یکی از دلایل حساسیت تسلا روی این پرونده را می‌توان فعالیت کائو به عنوان مدیر یکی از بخش‌های مهم شرکت ژی پنگ دانست.

درواقع کائو به محض خروج از تسلا به ژی پنگ پیوسته است و همین موضوع وی را در سیبل انتقادات تسلا قرار داده است. نکته جالب این پرونده را می‌توان ارائه مستنداتی از سوی تسلا به دادگاه دانست که توسط شرکت اپل تامین شده است. درواقع شرکت اپل پیش از این در پرونده‌ای مشابه علیه یکی از کارمندان خود شکایت کرده بود که او نیز در ژی پنگ کار می‌کند.

همین موضوع باعث شده حساسیت اف بی آی نیز روی این پرونده افزایش پیدا کند. با این وجود وکلای کائو در متن دفاعیه از وی نوشته اند:" هر کارمند هم رده‌ای با کائو می‌توانسته به این اسناد دسترسی داشته باشد و او تنها شخصی نیست که قابلیت قرار گرفتن در چارچوب شک را داراست. ضمن این که ابهاماتی گسترده در طرح شکایت تسلا دیده می‌شود و حقیقت این است که کائو پیش از خروج از شرکت تمامی اطلاعاتی را که در دست داشته حذف کرده و تنها فایل‌های شخصی خود را برداشته است. "
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری