جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - November 22 2019
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
کد خبر: ۶۷۳۴۵
ولی عهد سعودی چند تن از رهبران قبائل یمنی را نزد انصارالله فرستاده تا رضایت این جنبش را برای تفاهم جلب کند.
میهن امروز- به نقل از فارس، «مجتهد» افشاگر معروف عربستانی در صفحه شخصی خود در توئیتر از تلاش، ولی عهد سعودی برای معامله با انصارالله یمن خبر داد.

او نوشت که بن سلمان چند تن از رهبران قبائل یمنی را نزد انصارالله یمن فرستاده و پیشنهاداتی را برای تفاهم و پایان جنگ داده است.

طبق نوشته مجتهد، ولی‌عهد سعودی پیشنهاد کرده است که انصارالله کنترل شمال یمن را در دست بگیرد و در ازای آن کاری با بخش جنوبی یمن نداشته باشد. همچنین مانع احداث خط لوله نفت عربستان سعودی که از استان المَهَره به سمت دریای عرب می‌رود نیز نشود.

در مقابل نیز انصارالله یمن با رد تمامی پیشنهادات بن سلمان از او خواسته است تا از تمامی نقاط یمن خارج شده و ده‌ها میلیارد نیز غرامت بپردازد.

افشای تلاش، ولی عهد سعودی برای تفاهم با انصارالله در حالی صورت می‌گیرد که امارات پس از چهار سال حضور در جنگ یمن در هفته گذشته اعلام کرد که راهبرد جنگ در یمن را به راهبرد صلح تغییر می‌دهد و تعداد نیرو‌های خود را در یمن به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. حتی پایگاه‌های این کشور در استان تعز و غرب یمن نیز به نیرو‌های سعودی و سودانی واگذار شده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز روز جمعه (دیروز) در گزارشی نوشت که عربستان سعودی پس از آن‌که تلاش کرد امارات را از تصمیم خود منصرف کند (و البته موفق نشد) به شدت نا امید و دلسرد شده است
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری