چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
کد خبر: ۶۷۵۵۳
عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفتگو با تابناک اقتصادی؛
بازار طلا و سکه تهران امروز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. به گونه که تا میانه روز شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و حتی سکه تمام بهار آزادی تا سطح ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان نیز قیمت گذاری شد، اما در دو ساعت اخیر، بهای این سکه با افزایش ۱۷۰ هزار تومانی مواجه شده است، روندی که نشان از ورود تقاضا به بازار دارد.
میهن امروز-در معاملات امروز چهارشنبه بیست و ششم تیرماه ۹۸، بازار طلا و سکه تهران در حالی با ادامه روند کاهشی قیمت‌ها شروع به فعالیت کرد که از میانه روز یعنی حدود ساعت ۱۴ شاهد ورود تقاضای جدید برای خرید سکه به بازار بود. همچنین نوسان نرخ ارز در یکی دو ساعت اخیر نیز بی تاثیر نبوده و باعث تغییر مسیر قیمت سکه از کاهش به سمت افزایش بوده است.

بر این اساس، برای اطلاع از آخرین نرخ‌های بازار (ساعت ۱۷) گفتگویی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.
 
سکه

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در ابتدا اظهار داشت: صبح امروز بازار با ادامه کاهش قیمت‌ها همراه بود، روندی که باعث کاهش بهای سکه امامی تا نرخ ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان نیز شد. اما در ادامه، شاهد ورود متقاضی جدید به بازار بودیم. افرادی که به نظر می‌رسد در روز‌های اخیر، منتظر کاهش قیمت طلا و سکه بودند تا در زمان مناسب برای خرید اقدام کنند. در نتیجه با ورود تقاضای جدید، شاهد رشد قیمت‌ها و همچنین افزایش دوباره حباب سکه در بازار بودیم.

بر این اساس، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم در حال حاضر (ساعت پایانی فعالیت بازار تهران) ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با رشد ۱۷۰ هزار تومانی نسبت به میانه‌های روز، به رقم ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان رسیده است.

هر نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد.

به گفته کشتی آرای، هر سکه یک گرمی، بدون تغییر، ۹۵۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۳ هزار و ۶۰۰ تومان ارزشگذاری شد. این در حالی است که امروز، هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۳۷۵ هزار تومان نیر رسیده بود.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، امروز به رقم یک میلیون و ۷۰۵ هزار تومان رسیده است که نسبت به نرخ ابتدای معاملات، ۸۵ هزار تومان افزایش دارد.

کشتی آرای در خصوص حباب سکه نیز اظهار داشت: امروز با توجه به ورود تقاضای جدید به بازار، حباب سکه در حال حاضر با افزایش به رقم ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری