سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - December 10 2019
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
کد خبر: ۶۸۷۰۸
شماره ۱۲۳ را به خاطر بسپارید
در هر جامعه ای برای پاسخگویی به نیازهای مردم و حل یا کاهش مشکلات آنها تمهیداتی اتخاذ و برنامه هایی تدوین و اجرا می شود. به عنوان مثال بارها در فضای مجازی و رسانه ها شاهد مطالبی در مورد حمایت های قانون از اقشار آسیب پذیر، در جوامع غربی و پیشرفته بوده ایم.

میهن امروز-کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرچه این برنامه ها و خدمات می تواند بر حسب شرایط موجود در کشورها متفاوت باشد. 

یکی از این برنامه ها در جمهوری اسلامی ایران برنامه ی اورژانس اجتماعی می باشد که حاصل فعالیت های چندین ساله ی سازمان بهزیستی کشور در دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی است.

نزدیک به 20 سال است که از تاسیس اورژانس اجتماعی کشور می گذرد اما به گفته ی مسئولان هنوز 70 درصد از مردم از خدماتی که اورژانس اجتماعی ارائه می دهد، اطلاعاتی ندارند.

این اورژانس به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب در موضوعاتی همچون اختلافات خانوادگی، همسر آزاری، کودک آزاری، کودکان کار و خیابانی و به افرادی که متقاضی دریافت کمک هستند، خدمات رسانی میکند.

در این کتاب به توضیح و بررسی خدمات اورژانس اجتماعی، شرایط استفاده از این خدمات و ... می پردازیم. هدف اصلی از انتشار این کتاب آشنایی مردم  و به خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه با حمایت های قانونی و حقوقی مراکز اورژانس اجتماعی می باشد و همچنین چهار اثر دیگر که حاوی توضیحات و نکات ارزشمند در مورد بدیهی ترین مسائل روز جامعه ایران به تازگی از سوی انتشارت واصف لاهیجی منتشر شده است.

در ضمن چهارکتاب حقوقی که مسائل روز اجتماع را بیان می کند نیز منتشر شده است و در صورت تمایل در اختیار هموطنان قرار خواهد گرفت، جهت آشنایی و تهیه این کتاب ها روی این لینک کلیک نمایید.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری