يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - December 08 2019
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
کد خبر: ۶۸۷۴۳
نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با عنوان از دیروز تا امروز در موزه مردم شناسی بابل برپا می‌شود.
از دیروز تا امروز با نقاشی پشت شیشه

میهن امروزنمایشگاه نقاشی پشت شیشه با عنوان از دیروز تا امروز در موزه مردم شناسی بابل برپا می‌شود. 

از دیروز تا امروز نام نمایشگاهی است که با تکنیک نقاشی پشت شیشه در موزه مردم شناسی شهر بابل برپا می‌شود. در این نمایشگاه که یک رکورد محسوب می‌شود؛ بیش از ۱۰۰ اثر با موضوعات گوناگون، روند نقاشی پشت شیشه ایران را به نمایش می‌گذارد. 

در نمایشگاه یاد شده نمونه‌هایی از گل و مرغ که معرف نقاشی پشت شیشه و پشت آینه در زمان زندیه می‌باشند به چشم می‌خورد و در ادامه کارهایی را با موضوع خیالی سازی و شمایل نگاری به نظاره می‌نشینیم که برگرفته از هنر قاجار می‌باشند. در نهایت با گذار از دیروز به امروز می‌رسیم که سبک های شخصی را در بر می‌گیرد. سبک هایی که برگرفته از شخصیت خود هنرمند یا خالق اثر هستند. 

گروه نقاشان پشت شیشه بابل و نگارخانه هنردستان با همکاری میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی این شهر با هدف معرفی و گسترش نقاشی پشت شیشه اقدام به برپایی این نمایشگاه کرده‌اند که در نوع خود حرکتی کم نظیر است. 

فاطمه اسماعیل پور، ریحانه ایمانی، عاطفه باقری، عاطفه تقی پور، طوبی جانزاده، مونا جمشیدی، حیدر جهانگیری، ایثار حسینی نژاد، ویدا حق شناس، ملیکا حسین زاده، ماعده خانچی، عاطفه خیری، علی داناییان، سعید رضاخان، منا رفیعی، پروین رنجبری، علیرضا رواقی، مرسده سالارمنش، حانیه شرفیه، سمیه عباسی، نادره علی اصغریان، زهره علیجان نژاد، الهه علیرضایی، نسرین غلامی فرد، زیبا کاوندی، زینب محرابی، کامبخش محمدی، محمدرضا محمدی، فاطمه مرزبانیان، امیر نقاش، بهزاد نقاش و ماعده نهاوندی هنرمندانی هستند که از شهرهای مختلف کشور در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند. 

آیین گشایش این برنامه روز جمعه ۲۵ مرداد ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ است و افراد علاقه‌مند به نقاشی پشت شیشه می‌توانند تا ۲۹ مرداد به شهر بابل خیابان مدرس، چهارراه گنجینه، موزه مردم شناسی مراجعه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری