دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - December 09 2019
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
کد خبر: ۶۹۱۵۱
یاشاسین آذربایجان، بژی کردستان ایران
ماکسیم، اولین تاکسی اینترنتی از نظر تعداد شهر‌های تحت پوشش، به تازگی امکانی را ایجاد کرده است که مسافران استان‌های کرد و ترک‌زبان بتوانند در سامانه شماره کوتاه ۱۶۱۱ به کمک اپراتور‌های هم‌زبان خود درخواست خودرو دهند.

میهن امروز- زبان آذری دومین و زبان کردی سومین زبان پرکاربرد در ایران شناخته می‌شوند. ماکسیم، نخستین سامانه در ایران با امکان درخواست خودرو بدون نیاز به اینترنت، هم‌اکنون این امکان جدید را فراهم کرده است که هم‌وطنان آذری و کرد بتوانند به زبان خود از ۱۶۱۱ استفاده کنند.

 			 				 					درخواست ماکسیم به زبان مادری

سپیده مسعودی، مدیر مرکز تماس ماکسیم، در همین خصوص خاطرنشان کرد: «بعد از بررسی مداوم میزان درخواست خودرو در شهر‌های مختلف و میانگین طول تماس‌های تلفنی، سرویس جدیدی را راه‌اندازی کردیم که آذری و کردزبانان بتوانند در کمترین زمان، به زبان مادری خود با اپراتور صحبت و درخواست خود را ثبت کنند.»

مدیر مرکز تماس ماکسیم در ادامه گفت: «به تازگی اپراتور‌هایی در مرکز تماس ماکسیم فعالیت می‌کنند که به زبان آذری و کردی مسلط‌اند. ساعات کاری این اپراتور‌ها به گونه‌ای تنظیم شده است که در همه شیفت‌های کاری، چند اپراتور آذری و کردزبان حضور دارند و درخواست سفر شهروندانی را که به این دو زبان صحبت می‌کنند، ثبت می‌کنند. درخواست‌کنندگان به محض تماس با ۱۶۱۱ و تشخیص زبان به اپراتور هم‌زبان خود وصل می‌شوند و می‌توانند به راحتی و بدون اتلاف وقت درخواست خودرو بدهند.»

مسعودی همچنین از اضافه شدن اپراتورهایی با زبان ترکمنی و لهجه یزدی در آینده‌ای نزدیک خبر داد. علاقه‌مندان به همکاری با مرکز تماس ماکسیم در صورت تسلط کافی به زبان‌های ترکمنی، آذری، کردی و لهجه یزدی می‌توانند به دفتر مرکزی ماکسیم در تهران مراجعه یا از طریق سایت https://operator.taximaxim.ir/  ثبت‌نام کنند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری