شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - October 19 2019
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
کد خبر: ۶۹۲۵۹
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به انتشار مطالبی در فضای مجازی تحت عنوان "عدم ترخیص نوزادی از بیمارستانی در اردبیل به دلیل مباحث مالی " پاسخ داد.
میهن امروز- دکتر کیانوش جهانپور در این باره به ایسنا، گفت: نوزاد مذکور بصورت نارس به دنیا آمده و بیش از ۲۴ روز در بخش ویژه نوزادان بیمارستان علوی اردبیل بستری بوده و تحت درمان و مراقبت‌های ویژه قرار گرفته و به دنبال اقدامات درمانی انجام شده، اکنون این نوزاد سلامتی خود را باز یافته است.

وی درباره هزینه‌های درمانی این نوزاد نیز به ایسنا گفت: هزینه درمانی این نوزاد بالغ بر ۱۰ میلیون تومان گزارش شده که با توجه به بیمه بودن بیمار، نهایتا فرانشیزی حدود یک میلیون تومان باید پرداخت می‌شد، اما پدر این کودک از پرداخت این هزینه خودداری کرده و متاسفانه با رفتاری خارج از عرف، این موضوع را به بحث‌های غیرمرتبط و حاشیه‌ای کشانده است. اما به رغم رفتار نادرست خانواده نوزاد، با اخذ هزینه‌ای اندک این کودک تحویل مادرش شده است.

جهانپور درباره عدم ترخیص نوزاد با وجود دستور ترخیص پزشک به دلیل هزینه‌های درمانی، گفت: مطالبی که در مورد عدم ترخیص نوزاد ظرف چهار روز پس از دستور ترخیص، عملا به هیچ وجه ربطی به پرداخت هزینه بیمارستانی ندارد، بلکه رفتار غیرمسئولانه پدر نوزاد و تحویل نگرفتن نوزاد به مدت دو روز توسط پدر و سوق دادن بی‌مورد بحث پرداخت هزینه بیمارستان توسط وی به مسایل حاشیه‌ای، موجب شد که بیمارستان، مطابق مقررات با تنظیم صورت جلسه‌ای کودک را تحویل مادر ۱۶ ساله‌اش دهد و شائبه‌های دیگر از جمله عدم رسیدگی دقیق به این نوزاد و عدم اجازه برای شیردهی مادر به نوزاد صحت ندارد و ادامه همان رفتار غیرمسوولانه است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری