سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - December 10 2019
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
کد خبر: ۶۹۵۵۰
معاون اسبق مالی و اقتصادی شهرداری تهران درباره بدهی‌های شهرداری تهران در دوره قبل گفت: آمادگی داریم در هر کجا و هر زمان از آمار و اطلاعات اعلام شده با سند دفاع کنیم.
میهن امروز-  به نقل از تسنیم، قدرت‌الله گودرزی در واکنش به ادعا‌های شورای شهر پنجم و شهردار تهران درباره بدهی‌های شهرداری اظهار داشت: علی‌رغم اینکه بار‌ها از شهریور ۱۳۹۶ تاکنون پاسخ ادعا‌های کذب شورای شهر پنجم و شهردار تهران درباره بدهی‌های شهرداری در دوره قبل با اسناد و مدارک معتبر داده شده، اما متاسفانه مجدد شاهد سیاه‌نمایی در تنظیم لیست بدهی‌های شهرداری در دوره قبل هستیم. 

معاون اسبق مالی و اقتصادی شهرداری تهران ادامه داد: لذا برای چندمین بار لیست بدهی‌های شهرداری تهران در دوره مدیریت قبلی و همچنین لیست منابع قابل مصرف که مبلغ آن بیش از ۳ برابر بدهی‌های دوره قبل است، به شرح ذیل اعلام می‌شود. 

‌وی با اشاره به مجموع کل بدهی شهرداری تهران در ۱۲ سال مدیریت قبلی افزود: «نخست اینکه دیون مناطق ۲۲ گانه شامل بدهی به پیمانکاران، املاک، بیمه، مالیات و ... به مبلغ ۶۳۵۱ میلیارد می‌رسد. همچنین دیون سازمان‌ها و شرکت‌ها شامل بدهی به پیمانکاران، املاک، بیمه و مالیات و ... به مبلغ ۲۱۶۸ میلیارد تومان است. در ادامه نیز تسهیلات بانکی مبلغ ۶۹۹۲ میلیارد تومان را شامل می‌شود که جمع کل مبالغ ۵۱۱، ۱۵ میلیارد تومان است.»

گودرزی با اشاره به منابع قابل مصرف در شهرداری تهران از دوران قبل گفت: «مطالبات شهرداری از دولت از سال ۸۶ تا پایان ۹۵، ۱۹ هزار میلیارد تومان، املاک قابل فروش یا تهاتر با بارگزاری، ۱۰ هزار میلیارد تومان، پروژه‌های مشارکتی آماده فروش سازمان سرمایه‌گذاری ۹۱۷۱ میلیارد تومان، طلب از ارگان‌ها ۵، ۳۹۰۳ میلیارد تومان، اصل و جریمه مطالبات شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی تهران و جریمه بابت درآمد‌های پایدار ۱۵۰۰ میلیارد تومان، مبلغ چک‌های برگشتی، ۷۵۰ میلیارد تومان، پروژه‌های مجتمع ایستگاهی ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود که در مجموع ۶۰۹، ۴۴ میلیارد تومان است.»

او خاطرنشان کرد: با مروری اجمالی خواهید دید منابع قابل مصرف باقی‌مانده برای شهرداری در سال ۱۳۹۶ حداقل بیش از سه برابر بدهی‌ها است و براین اساس به اعضای محترم شورای پنجم و مدیریت شهری توصیه می‌کنم که بعد از ۲ سال حضور شما در شورا و شهرداری اصلح است به جای سیاه‌نمایی در اعلام بدهی‌های دوران مدیریت قبلی به مردم و شهروندان محترم تهران گزارش دهید که در این دو سال، چه کار مثبتی انجام داده‌اید؟ قطعا قادر به ارائه گزارشی نخواهید بود، چراکه کاری انجام نداده‌اید. 

گودرزی تصریح کرد: نکته مهم اینجاست اگر مبلغ ۶۹ هزار میلیارد تومان بدهی اعلام شده از طرف اعضای شورای پنجم صحیح باشد، شورای فعلی و مدیریت شهری باید پاسخگو باشند که چرا طی ۲ سال گذشته مبلغ بدهی به بیش از سه برابر افزایش یافته است. 

معاون اسبق مالی و اقتصادی شهرداری تهران در پایان گفت: امیدوارم برای همیشه از این سیاه‌نمایی و اعلام مبالغ ناصحیح دست بردارید و به وظیفه اصلی خود یعنی خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهید. برای چندمین بار اعلام می‌کنم آمادگی داریم در هر کجا و هر زمان از آمار و اطلاعات اعلام شده با سند دفاع کنیم.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری