چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - January 29 2020
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
کد خبر: ۶۹۷۲۵
به گزارش فارس، علی‌رغم تلاش‌های فشرده مقامات آمریکایی برای ترغیب کشور‌های مختلف به حضور در ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران، دولت هند مجددا تاکید کرد که در این ائتلاف مشارکت نمی‌کند.
میهن امروز-«نارندا مودی» نخست‌وزیر هند امروز (پنجشنبه) طی سخنرانی در اجلاس ۲۰۱۹ «مجمع اقتصادی شرقی» در شهر «ولادی‌وستوک» گفت: دهلی‌نو هیچ اقدام نظامی برای تامین امنیت کشتی‌های خود در تنگه هرمز انجام نخواهد داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» مودی، اما تصریح کرد دولت هند هماهنگی‌های امنیتی مشخصی برای عبور نفتکش‌هایش از این آب‌راه را انجام داده است.

وی در این باره توضیح داد: «مشکلاتی که اخیرا در منطقه به‌وجود آمده، ما را به این فکر وا داشت که نباید از عوارض جانبی وضعیتی که هم‌اکنون شاهد آن هستیم، آسیب ببنیم. امنیت ما نباید به خطر بیافتد و نفتکش‌ها و کشتی‌های ما در خطر نباشند».

نخست‌وزیر هند با اشاره به برخی هماهنگی‌های امنیتی که کشورش با طرف‌های منطقه‌ای انجام داده، افزود: «ما اقداماتی را برای تامین امنیت نفتکش‌هایمان انجام داده‌ایم...، اما ما هیچ اقدام نظامی بیشتری انجام نمی‌دهیم، ما راه و رسمی برای طی کردن مسیر نظامی نداریم و هیچکسی هم در جهان صحبت منفی از اقدامات ما به میان نمی‌آورد».
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری