پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - January 30 2020
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
کد خبر: ۶۹۷۳۰
یک مقام آمریکایی به گفت‌وگوی کشور با جنبش انصارالله یمن اذعان کرده است.
میهن امروز-به نقل از تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دیوید شنکر» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک اعلام کرد دولت متبوعش در تلاش برای پایان بخشیدن به جنگ فرسایشی در یمن، مذاکراتی را با گروه انصارلله داشته است.

این مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات با جنبش انصارالله اظهار داشت: «ما به‌شدت برای پایان بخشیدن به جنگ یمن تلاش می‌کنیم. ما تا آنجا که ممکن است، مذاکراتی با حوثی‌ها (انصارالله) داریم تا بتوانیم یک راهکار مورد قبول طرفین برای پایان بخشیدن به درگیری پیدا کنیم.»

خاطر نشان می‌شود دولت نجات یمن شامگاه شنبه ۲۶ مرداد، «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» را به‌عنوان سفیر فوق‌العاده جمهوری یمن در جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد. این تصمیم در پی دیدار هیئتی از جنبش انصارالله به‌ریاست محمد عبدالسلام با رهبر معظم انقلاب اسلامی اتخاذ شد.

هیئت انصارالله در مدت حضورش در تهران در یک نشست مهمی در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد، نشستی که سفرا و رؤسای نمایندگی‌های چهار کشور ذی‌ربط اتحادیه اروپا موسوم به E۴ (انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا) حضور داشتند.

دیدار سفرای چند کشور اروپایی با هیئت انصارالله از سوی تحلیلگران به عنوان اعتراف رسمی و صریح اروپا به نقش انصارالله در صحنه سیاسی یمن قلمداد شد و اینکه اروپایی‌ها اذعان کرده‌اند که جنبش انصارالله می‌تواند نقشی مهم و مؤثر در آینده یمن و صلح و آرامش یمن داشته باشد.

به گفته تحلیلگران، پیام نشست اروپایی‌ها با هیئت انصارالله حاوی این پیام به عربستان سعودی است که سعودی‌ها باید حاکمیت انصارالله را بپذیرند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری