شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - January 25 2020
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
کد خبر: ۶۹۷۵۷
روحانی اینستاگرامی و نماینده خبرگان کجا هستند؟
سید مهدی صدر الساداتی روحانی افشاگر اینستاگرام که پست‌های انتقادی اش از برخی مسئولان مشهور بود گم شده است. این خبر را اولین بار دوستانش دادند و گفتند او ساعت است که از قم خارج شده اما خبری از وی نیست. برادر او نماینده مجلس خبرگان رهبری در بندرعباس نیز گم شده است.
صدرالساداتی روحانی گمشده را بیشتر بشناسید / ربایش یا اختفای اختیاری؟
میهن امروز-پس از انتشار خبر گم شدن برادران صدر الساداتی، دستگاه قضایی بازداشت این روحانی افشاگر را تکذیب کرد و گفت مسئولان قضایی حکمی در ارتباط با بازداشت او صادر نکرده‌اند. 

با این حال محمود صادقی نماینده تهران گفته است که باید موضوع گم شدن برادران صدرالساداتی پیگیری شود.

سید مهدی صدرالساداتی کیست؟

سید مهدی صدر الساداتی برادر سید روح الله صدر الساداتی است که نماینده استان هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری است. ادعا شده است که هر دو روحانی مفقود شده‌اند.

سید مهدی صدرالساداتی که در اینستاگرام با هشتگ «#نه_به_اشرافی_گری» شناخته می‌شود، پیش از این از برخی مسئولان انتقاد کرده بود که دچار اشرافی گری شده‌اند. انتقادی که البته بی پاسخ نمانده و منتقدان او، این روحانی را متهم به تندروی کردند.
 
سید مهدی صدر الساداتی درباره ساخت و سازهای لواسان و ماجرای خانه‌های ده ونک و همچنین خانه و باغ وحش حسن رعیت افشاگری‌های بسیاری کرده بود. صدر الساداتی همچنین درباره املاک افسانه‌ای علی شمخانی مطالبی را در اینستاگرام خود نوشته است.
 
سید روح الله صدر الساداتی کیست؟
 
سید روح الله صدر الساداتی نماینده مجلس خبرگان در هرمزگان است که بعد از غلامعلی نعیم آبادی به عنوان نماینده آنجا انتخاب شد. نعیم آبادی سال‌ها نماینده خبرگان و امام جمعه بندرعباس بود اما از صدر الساداتی که تا کنون به بندرعباس نرفته بود شکست خورد.

به گزارش رویداد۲۴ هرچند تاکنون رسما خبری درباره بازداشت این روحانی منتشر نشده، اما از زمانی که خبر مفقود شدن وی منتشر شده، حرف و حدیث‌هایی درباره اینکه چرا خبری از او در دست نیست به بحث گذاشته شده است.
 
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در پی مفقود شدن «سید روح الله صدر الساداتی» - نماینده مردم هرمزگان - اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«در پی نشر اخباری مبنی بر ناپدید شدن حجت‌الاسلام والمسلمین سید روح الله صدر الساداتی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری، به اطلاع می‌رساند دبیرخانه این مجلس از لحظه انتشار این خبر، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری می‌باشد.

هم‌چینن روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت در پی مفقود شدن یک عضو مجلس خبرگان اطلاعیه‌ای صادر کرد. که متن اطلاعیه به این شرح بود: «نظر به انتشار خبر بازداشت آقای روح الله صدر الساداتی و برادرانش در فضای مجازی به اطلاع می‌رساند هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت مشارالهیم ازسوی دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت صورت نگرفته است. بدیهی است انتساب و انتشار خبر مزبور موجب تعقیب کیفری خواهد بود.»
 
ربایش برادران صدر الساداتی منتفی است/ احتمال اختفای اختیاری

خبرگزاری تسنیم رسانه نزدیک به نهادهای نظامی احتمال دزدیده شدن برادران صدر الساداتی را رد کرده و نوشته ارزیابی نهاد‌های ذیربط بر اختفای اختیاری و هدفمند آنان به عنوان گزینه اصلی قابل پیگیری است.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، سید روح الله صدر الساداتی عضو مجلس خبرگان به همراه سید مهدی و سید رضا صدرالساداتی و همچنین مجتبی پرگر از بامداد چهارشنبه ۱۳ شهریور که به قصد عزیمت به فرودگاه مهراباد از قم خارج شده‌اند، مفقود هستند و تلفن‌های همراه انان نیز خاموش است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری