شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - January 25 2020
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
کد خبر: ۶۹۷۹۳
بازار خودرو فعلا مهار شد
با ثبات نسبی بهای دلار قیمت خودرو در بازار افت کرده و به گفته کارشناسان این حوزه این روند ادامه دار است و بازار مملو از فروشنده بدون خریدار است.

قیhttps://www.rouydad24.ir/files/fa/news/1398/6/16/238559_755.jpgمت خودرو‌های دست دوم در ماه محرم

میهن امروز- در روزهای گذشته کارشناسان و فعالان بازار خودرو گفته بودند قیمت خودرو کاهش خواهد یافت. دلیل این پیش بینی، تکمیل خودرو‌های ناقص در انبار‌های کارخانه‌های خودروساز عنوان شده بود. این پیش بینی از روز گذشته محقق شد و قیمت خودروهای دست دوم در بازار کاهش یافته است.

اخیرا رضا رحمانی وزیر صمت اعلام کرده «عرضه کف پارکینگ نیز افزایش یافته و بخشی از خودرو‌ها که در ماه‌های گذشته گفته می‌شد کف پارکینگ است و به دلیل کمبود قطعات قابل عرضه نبود، در دو هفته گذشته عرضه شده است. برخی از قطعات باید از خارج وارد می‌شد که این کار در حال انجام است و در داخل هم برای تامین قطعات همت شد، در نتیجه در دوهفته اخیر عرضه خوبی داشتیم.»

آنگونه که مسئولان سایپا اعلام کرده‌اند کلیه خودرو‌های معوق سال گذشته و تعهدات سال ۹۷ خود را تا پایان مهرماه به مشتریان تحویل خواهد داد. همچنین در خرداد ماه اعلام شد ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران خودرو و ۴۰ هزار دستگاه نیز متعلق به سایپا به‌دلیل عدم رسیدن به مرحله تجاری، به بازار عرضه نشده و با توجه به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه‌گذاری‌هایی که این شرکت‌ها جهت تأمین قطعات کسری انجام داده‌اند، به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد.

 به‌نظر می‌رسد با عرضه این تعداد خودرو، بسیاری از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار گرفته و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودرو‌های پرتیراژ داخلی به بازار، روند کاهش قیمت‌ها را نیز تسریع بخشیده است.

در جدول زیر قیمت برخی از خودرو‌های دست دوم مدل ۹۶ را که فروشندگان در یکی از سایت‌های فروش اینترنتی اعلام کرده‌اند مشاهده می کنید؛

بازار خودرو فعلا مهار شد/ آخرین قیمت خودرو‌های دست دوم +جدول


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری