چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۶۹۷۹۴
احمد انارکی‌محمدی نماینده رفسنجان مطرح کرد؛
انارکی می‌گوید: بیش از یک سال است که شاهد التهابی بی‌سابقه در بازار هستیم و طبیعی است وقتی با چنین چالش‌هایی روبرو می‌شویم باید با خردجمعی و به دور از سیاسی‌بازی مسیری را برای برون‌رفت از این بحران پی‌ریزی کرد.
میهن امروز- احمد انارکی‌محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگر مسئولان و زیرمجموعه هر سه قوه همکاری و تعامل را به معنای واقعی به منصه ظهور نرسانند منجر به ناامیدی و بی‌اعتمادی جامعه خواهد شد که بار منفی این موضوع اگر بیشتر از تحریم‌ها نباشد کمتر هم نیست.

احمد انارکی‌محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و اوضاع و احوال نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم که بسیاری از آن به تبع تحریم‌های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانانش بر ما تحمیل شده باید در داخل کشور فضا و بستری را برای وحدت، همدلی و همکاری همه اقشار مردم و مسئولان فراهم کرد.

وی افزود: بیش از یک سال است که شاهد التهابی بی‌سابقه در بازار هستیم و طبیعی است وقتی با چنین چالش‌هایی روبرو می‌شویم باید با خردجمعی و به دور از سیاسی‌بازی مسیری را برای برون‌رفت از این بحران پی‌ریزی کرد. اکنون چشم و امید مردم به وحدت همه تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان نظام است و از این‌رو اگر مسئولان و زیرمجموعه هر سه قوه این همکاری و تعامل را به معنای واقعی به منصه ظهور نرسانند باعث ناامیدی و بی‌اعتمادی جامعه خواهد شد که بار منفی این موضوع اگر بیشتر از تحریم‌ها نباشد کمتر هم نیست.

این نماینده استان کرمان بیان کرد: علیرغم فشارهای بین‌المللی که به ایران وارد شده می‌بینیم که ریشه بسیاری از التهابات بازار، روانی است. حقیقتاً یکی، دو ماهی است که شرایط بعضی بخش‌ها مثل بازار سکه و طلا، ارز، مسکن و یا برخی اقلام کشاورزی سر و سامان پیدا کرده که نشان از این دارد که اگر نظارت همراه با تلاش مسئولان توام شود و رسانه‌ها هم اخبار را براساس واقعیت‌ها پوشش دهند تا حدی زیادی بسیاری از التهابات بازار فروکش خواهد کرد.

انارکی اظهار داشت: اکنون تلا‌ش‌ها و تصمیمات خوبی در حوزه‌های اقتصادی و مخصوصاً صنعتی گرفته شده و می‌بینیم که کمی وضعیت خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی بهبود پیدا کرده و شرایطی ایجاد شده که جوان‌ترها بیش از پیش امور را به دست بگیرند. حال با این رویکردهای جدید و آن هم در سالی که به‌نام «رونق تولید» نام‌گذاری شده و اینکه امسال باید انتخابات مجلس یازدهم را به پرشورترین شکل خود برگزار کنیم، استیضاح هیچ وزیری را به صلاح و نفع کشور نمی‌دانم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: من منکر اشکالات و کمبودهای وزارت صمت نیستم که البته معتقدم برخی از این ایرادات به‌واسطه بزرگی این وزارتخانه رقم خورده است. به باور من و برخی همکارانم اگر بخش بازرگانی از وزارت صمت جدا شود کارها نظم و نسق بیشتری به خود خواهد گرفت زیرا که حجم مسئولیت‎های کنونی این وزارتخانه بیش از توان وزیر و زیرمجموعه ایشان است و لازم است کوچک‌سازی و چابک‌سازی هرچه زودتر عملیاتی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌هرحال تحریم‌ها مستقیماً بر تولیدات کشور اثر منفی گذاشته و شرایط برای کار کردن فعالان اقتصادی پیچیده شده و چاره‌ای نیست جز اینکه دولت تمام قد پشت تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بگیرد که به لطف و مدد این افراد بتوانیم شرایط اقتصادی کشور را به نفع مردم تغییر دهیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری