چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - May 27 2020
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۷۰۲۱۲
وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک با روسای فدراسیون‌ها گفت: بسیاری از سفر‌های برون مرزی روسای فدراسیون‌ها غیر ضروری است و از این به بعد شخصا بر این سفر‌ها نظارت خواهم کرد.

میهن امروز- به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در ابتدای این نشست گفت: امیدواریم با هم افزایی و همگرایی موفقیت‌های بدست آمده در ورزش کشور را استمرار دهیم که در این شرایط حساس و تحریم‌های ظالمانه و بی سابقه بتوانیم با به اهتزاز در آمدن پرچم کشورمان دل مردم را شاد کنیم. به تعبیر مقام معظم رهبری در شرایط خطیری قرار داریم. حتی در طول جنگ تحمیلی هشت ساله هم هیچگاه صادرات نفت کشور و انتقال پول به داخل کشور تا این حد با محدودیت و مشکل مواجه نشده بود.

سفر‌خارجی روسای فدراسیون‌ها فقط با مجوز وزیر ورزش

وی افزود: با وجود گستردگی و افزایش روز به روز تحریم‌ها علیه کشور، تمام تلاش دولت تامین نیاز‌های اصلی و اساسی کشور است و خوشبختانه با درایتی که در این خصوص به خرج داده شد علاوه بر این مهم، شاخص‌های اقتصادی ما در تمام زمینه‌ها مثل کاهش تورم و کنترل نرخ ارز بهبود داشت. باید همه دست به دست هم دهیم و طوری کشور را اداره کنیم تا کمترین فشار اقتصادی به مردم وارد شود.

وزیر ورزش و جوانان سپس با اشاره به برخی از سفر‌های غیرضروری برون مرزی در این شرایط خاص اقتصادی گفت: یکی از مواردی که روی آن تاکید جدی دارم مدیریت سفر‌های برون مرزی روسای فدراسیون‌های ورزشی است که برخی از آن‌ها کاملا غیر ضروری است. با اینکه بار‌ها این موارد را تذکر دادیم متاسفانه برخی موارد حل نشد و از این به بعد روسای فدراسیون‌ها برای سفر‌های برون مرزی لازم است شخصا از من مجوز بگیرند تا بر فرایند صرفه حویی نظارت دقیق داشته باشیم.

سلطانی فر در ادامه تاکید کرد: ورزش ما امروز مثل بقیه عرصه‌ها به شدت از سمت نیرو‌های دشمن در معرض تهدید و تخریب است و هرگز اینقدر حاشیه نداشته ایم و متاسفانه بعضی‌ها در داخل کشور همزمان با تحریکات خارجی هم به این موارد کمک می‌کنند تا ورزش کشور بیشتر از قبل تهدید شود. امروز در شرایطی هستیم که از جهات مختلف تحت فشاریم، بنابراین انتظار مدیریت و جدیت بیشتری از همه روسای فدراسیون‌ها در این شرایط حساس دارم و همه شما را تک به تک مسئول می‌دانم.

وی سپس با اشاره به چارچوب فرهنگی که ورزش کشور موظف به رعایت آن است تاکید کرد: هم ما و هم سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها تابع سیاست‌های کلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی هستیم و خارج از آن قطعا حرکت نخواهیم کرد و در خیلی از موارد تکلیف مشخص است. جریان تهدید کننده جمهوری اسلامی در خارج از کشور یک شبکه است که ابزار‌های زیادی برای رصد و کنترل ما دارند و مشکلاتی برای کشور ایجاد کنند.

سلطانی فر در ادامه در خصوص شرایط ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت: زیرساخت‌ها در تمام استادیوم‌های کشور برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها آماده است. ورودی جداگانه، مکان ویژه بانوان، سرویس بهداشتی جداگانه، معبر‌ها و راهروی جداگانه، جایگاه و انتظامات جداگانه همگی آماده است تا بانوان با رعایت ملاحظات فرهنگی و شرعی و امنیت کامل وارد ورزشگاه‌ها شوند. امیدواریم با هماهنگی که با نهاد‌های مرتبط و ذیربط به عمل خواهد آمد به مرور بتوانیم ابتدا شاهد حضور بانوان در رقابت‌های ملی باشیم و کم کم عرصه را گسترش دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد: مسائل جاری مالی فدراسیون‌های ورزشی باید هرچه سریعتر با هماهنگی معاون توسعه مدیریت و منابع ساماندهی شود تا با گزارش نهاد‌های نظارتی دچار مشکل در این خصوص نشویم. در خصوص مسائل مالیاتی و تقاضا‌هایی که فدراسیون‌ها دارند باید از ظرفیت کمیسیون ماده ۲۵۱ مکرر استفاده کنیم، اما حتما باید با اذن و دستور وزیر باشد و سپس در کمیته دیگری مورد بررسی قرار می‌گیرد. درست است که با رایزنی‌هایی که انجام شده ورزش معاف از مالیات است، اما این موضوع منوط به این است که فدراسیون‌ها اظهار نامه مالیاتی خود را به سازمان امور مالیاتی تحویل بدهند و اگر مشکلی در این خصوص پیش بیاید مسئولیت همه موارد از جمله بسته شدن حساب‌ها و ممنوع الخروج شدن با شخص رییس فدراسیون است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری