سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
کد خبر: ۸۹۱۷
«ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی سپهر سیفی ۲۶ آوریل در دانشگاه «یو‌‌سی ال ای» به نمایش گذاشته می‌شود.

به این ترتیب تور آمریکایی ماهی و گربه که از واشنگتن آغاز شده و به مدت یک ماه در شهرهای هیوستن، بوستون و شیکاگو ادامه پیدا کرده بود با نمایش در این دانشگاه به اتمام می‌رسد.

موزه هنرهای زیبای این شهرها بانی نمایش «ماهی و گربه» محصول ایران نوین فیلم بود و در تمامی این شهرها فیلم در دو نوبت به نمایش گذاشته شد. جلسه پرسش و پاسخ بعد از اکران فیلم در شیکاگو با حضور شهرام مکری و حمید نفیسی از اساتید ایرانی دانشگاه سینمایی شیکاگو برگزار شد.

در پایان این دوره نمایش، نشان فیلمساز برگزیده سال از طرف زنجیره موزه‌های هنر زیبا این ایالت‌ها به مکری اهدا شد. اکنون فیلم‌های برگزیده این اکران‌های دوره‌ای در دانشگاه «یو سی ال ای» به نمایش گذاشته می‌شود و پس از آن جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارگردان برگزار خواهد شد.

ماهی و گربه

در طول یک‌ماه نمایش فیلم در آمریکا، نشریات «واشنگتون پست»، «نیویورک تایمز»، «شیکاگو ریدر» و «شیکاگوتایمز» با نوشتن مطالبی درباره فیلم و گفتگو با شهرام مکری به انعکاس اخبار این نمایش‌ها پرداختند. مکری که در طول این تور در جلسات گفتگو با تماشاگران حضور داشت استقبال از فیلم را بسیار خوب و فضای موزه‌های هنر را برای اکران این فیلم، بسیار هوشمندانه توصیف کرد.

این تور در حالی برگزار شد که اولین نمایش «ماهی و گربه» در آمریکا حدود یک سال پیش و در فستیوال فیلم «نیویورک» اتفاق افتاده بود و پس از آن موزه معروف «موما» در شهر نیویورک میزبان آن بود.

پیش از نمایش در «یو سی ال ای»، «ماهی و گربه» در پنجمین دوره جشنواره «بِی‌جینگ» چین هم به اکران درمی‌آید. این فستیوال از ۱۷ تا ۲۰ آوریل (۲۸ تا ۳۱ فروردین) در ایالت «بِی‌جینگ» چین برگزار می‌شود.

پخش بین الملل «ماهی و گربه» برعهده محمد اطبایی است و اکران «ماهی و گربه» در گروه «هنر و تجربه» همچنان ادامه دارد.


منبع: مهر


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری