اعلام هزینه سفر به عتبات در ماه آینده

میهن امروز- مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به آغاز نام‌نویسی دور جدید سفر به عتبات از امروز، اظهار داشت: علاقه‌مندان به سفر به عتبات از امروز ۱۷ آذرماه می‌توانند برای اعزام‌های دی‌ماه اقدام کنند.

وی درباره هزینه‌های سفر به عتبات در دی‌ماه خاطر نشان کرد: کاروان‌ها در این دوره به دو صورت زمینی و هوایی به عتبات مشرف می‌شوند که مدت زمان سفر آن‌ها ۷ شب و ۸ روز است.

آقایی با بیان اینکه هزینه‌های سفر به عتبات در دی‌ماه نسبت به آذرماه با کاهش تقریبی مواجه شده است، گفت: قیمت کاروان‌های عتبات به صورت هوایی از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و به صورت زمینی از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از دفاتر مجاز حج و زیارت نمی‌توانند هزینه بیشتری از این مقدار از زائران اخذ کنند، خاطر نشان کرد: دفاتر مجاز حق دریافت هزینه بیشتر از زائران را ندارند و ما نیز از زائران تقاضا داریم برای سفر به عتبات از دفاتر مجاز حج و زیارت اقدام به نام‌نویسی کنند.

به گزارش فارس، هزینه سفر به عتبات در آذرماه در بیشتر دفاتر مجاز بیش از هزینه این سفر در دی‌ماه بود، تا جایی که در این دفاتر امکان نام‌نویسی در کاروان‌های هوایی با قیمت کمتر از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و کاوران‌های زمینی با قیمت کمتر از ۲ میلیون تومان نبود.