کشتی آرای در گفتگو با تابناک اقتصادی؛
ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار سکه/ حباب سکه به ۴۴۰ هزار تومان رسید
میهن امروز-در پایان معاملات امروز (یکشنبه نوزدهم خردادماه ۹۸) بازار طلا و سکه تهران، با توجه به تعطیلی بازار جهانی فلزات گران بها، قیمت‌های طلا و سکه تحت تاثیر کاهش بهای ارز به ویژه دلار در بازار تهران قرار داشت و در نتیجه افت قیمت انواع طلا و سکه را شاهد بودیم.
 
سکه

بر اساس این گزارش، برای اطلاع از آخرین قیمت‌های بازار طلا و سکه در دومین روز هفته، گفتگویی تلفنی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.

کشتی آرای با بیان اینکه امروز نرخ هر اونس طلا بدون تغییر، ۱۳۴۰ دلار بود، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با کاهش ۷۵ هزار تومانی نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، به رقم ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز امروز ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود که نسبت به روز شنبه، ۱۴۰ هزار تومان کاهش داشته است.
هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزاد به رقم یک میلیون و ۶۴۵ هزار تومان رسید.

به گفته کشتی آرای، هر سکه یک گرمی، با کاهش ۱۰ هزار تومان، یک میلیون تومان می‌باشد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۹ هزار و ۸۰۰ تومان ارزشگذاری شد که نسبت به روز قبل، ۷۰۰۰ تومان ارزان‌تر شده است.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، با کاهش ۳۰ هزار تومانی، یک میلیون و ۷۷۵ هزار تومان تومان قیمت گذاری شده است.

به گفته کشتی آرای، حباب سکه نیز امروز با کاهش نسبت به روز قبل، به رقم ۴۴۰ هزار تومان رسیده است.