گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
مقاومت بورس تهران برای رسیدن به قله ۲۵۰ هزار واحد/ نماگر عقب نشینی کرد
میهن امروز- امروز تالار شیشه‌ای در چهارمین روز کاری هفته، بر خلاف دو روز گذشته، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۵۰ واحدی معادل ۰.۲۲ درصد به رقم ۶۹ هزار و ۶۵۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۱۳ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد، عدد ۶۱ هزار و ۴۳۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۷۷ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۴۱ هزار و ۷۸۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۱۶ واحد کاهش معادل ۰.۳۶ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۸ هزار و ۷۸۹ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با  ۴۸۰ واحد کاهش معادل ۰.۲۶ درصد به رقم ۱۸۴ هزار و ۱۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۸۴ واحد کاهش معادل ۰.۱۴ درصد همراه بود و عدد ۴۹۱ هزار و ۳۵۱ واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص کل بورس کاهشی 98
 
در معاملات امروز، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۱۱۰ واحد، نماد همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران با ۱۰۶ واحد، نماد شبندر متعلق به پالایش نفت بندرعباس با ۱۰۴ واحد، نماد شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان با ۹۶ واحد، نماد شبریز متعلق به پالایش نفت تبریز با ۷۴ واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ۶۳ واحد و نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۵۴ واحد کاهش، بیشترین نقش را در قرمزپوش شدن نماگر کل بورس داشتند.
 
در مقابل، نماد معاملاتی وامید متعلق به گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۲۱۴ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۱۵۲ واحد، نماد شیراز متعلق به پتروشیمی‌شیراز با ۴۷ واحد، نماد پاکشو متعلق به گروه صنعتی پاکشو با ۴۶ واحد، نماد فولاژ متعلق به فولاد آلیاژی ایران و نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۱ واحد کاهش، بیشترین تاثیر مثبت را در جلوگیری از افت بیشتر شاخص کل بورس داشتند.
 
بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز ۴ میلیارد و ۴۴۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۰۲ هزار و ۸۱ نوبت معامله و به ارزش ۱ هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
بر اساس این گزارش، امروز نماد معاملاتی وتجارت متعلق به بانک تجارت، نماد خساپا متعلق به سایپا، نماد خودرو متعلق به ایران خودرو، نماد خپراس متعلق به پارس خودرو، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان، نماد ولساپا متعلق به لیزینگ رایان سایپا و نماد تاصیکو متعلق به سرمایه گذاری صدرتامین، به عنوان نماد‌های پربیننده بازار سرمایه معرفی شدند.
 
نماد معاملاتی شرکت‌های حمل و نقل پتروشیمی (سهامی عام (حپترو ۱)، سرمایه گذاری پردیس (پردیس ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر؛ آبسال (لابسا)، صنعتی سپنتا (فپنتا) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، سرمایه گذاری شفا دارو (شفا)، ایران ترانسفو (بترانس)، پتروشیمی فن آوران (شفن)، لیزینگ رایان سایپا (ولساپا)، زامیاد (خزامیا)، مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران (ثاباد) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، سیمان غرب (سغرب ۱) و سیمان تهران (ستران ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان (کسرا) با توجه به حدنصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی سالیانه، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، کاشی پارس (کپارس) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، سیمان خاش (سخاش)، سیمان هگمتان (سهگمت)، داروسازی فارابی (دفارا) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند.